Recap | Recap | Results

Licensed to Bryant University       HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 2/1/2014 03:54 PM
                        Bryant vs Holy Cross - 2/1/2014                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant University-NE  'A'                         4:02.31    4:02.84   11  
     1) Schauer, Elisabeth M 19         2) Messina, Julia M 19            
     3) Schaefer, Jamie L 19            4) DeBever, Taylor A 21           
       29.40  1:00.08    32.00  1:09.59    27.48    59.69    25.67    53.48
  2 Bryant University-NE  'B'                              NT    4:09.60    4  
     1) Yu, Dana 19                     2) Morreale, Ali J 20             
     3) Torrez, Samantha 18             4) Buckley, Kaitlin E 21          
       29.94  1:01.85    33.23  1:11.97    28.59  1:00.47    25.83    55.31
  3 Holy Cross, College of the-NE  'A'                     NT    4:16.16    2  
     1) Cashman, Jessie M 18            2) DeFloria, Gina D 18            
     3) Perry, Alicia M 18              4) Pavek, Marielle E 18           
       31.39  1:05.20    34.07  1:13.29    28.18  1:02.29    25.78    55.38
  4 Bryant University-NE  'C'                              NT    4:19.11  
     1) Hanahoe, Caitlin E 20           2) Hilton, Sam R 20               
     3) Osinski, Sara K 18              4) Cannata, Jenna N 18            
       30.52  1:02.61    32.79  1:11.94    29.36  1:04.97    27.91    59.59
  5 Holy Cross, College of the-NE  'B'                     NT    4:34.26  
     1) O'Brien, Claire E 20            2) Nash, Jenn A 18                
     3) Evans, Katie A 18               4) Schulte, Mary Kate 20          
       33.68  1:08.73    37.54  1:20.81    30.17  1:05.74    27.66    58.98
  6 Holy Cross, College of the-NE  'C'                     NT    4:38.81  
     1) Quinn, Shannon C 20             2) McGowan, Eileen 21             
     3) Perry, Cassandra 22             4) Poremba, Kelsey 22             
       34.72  1:11.13    36.26  1:18.44    31.81  1:08.64    28.61  1:00.60
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant University-NE  'A'                         3:36.32    3:34.15   11  
     1) Hessler, Cameron P 21           2) Beck, Graham J 20              
     3) Bjornberg, Joshua M 19          4) Karadimas, Nicholas C 21       
       26.52    55.97    26.53    58.34    23.65    52.76    22.07    47.08
  2 Holy Cross, College of the-NE  'A'                     NT    3:41.91    4  
     1) Yburan, Jan 22                  2) Swain, Jack G 20               
     3) Wright, Tyler M 19              4) Mullany, Dave W 19             
       26.26    54.55    28.50  1:02.45    24.50    53.38    24.34    51.53
  3 Bryant University-NE  'B'                         3:43.47    3:46.30    2  
     1) Hong, Kevin M 19                2) Brodeur, Jonathan W 19         
     3) Paraliticci, Boris R 19         4) Doran, Michael J 21            
       27.27    56.37    29.53  1:03.61    25.04    55.40    24.15    50.92
  4 Bryant University-NE  'C'                              NT    3:51.10  
     1) Beauchemin, Robert B 19         2) Enoksen, Gary J 19             
     3) Neggia, Andrew 19               4) Gargano, Jerry                 
       28.52    58.87    28.78  1:03.07    25.20    55.21    25.31    53.95
  5 Holy Cross, College of the-NE  'B'                     NT    3:55.19  
     1) Lahr, Walker S 20               2) Higgins, Andrew J 18           
     3) Bates, Matt C 19                4) Kearns, Max M 20               
       28.65    59.74    29.71  1:03.76    27.09    59.16    24.76    52.53
  6 Holy Cross, College of the-NE  'C'                     NT    4:12.33  
     1) MacNeil, Kevin P 20             2) Finnerty, Jack G 19            
     3) McLaughlin, Jacob L 20          4) Terranova, Joe A 19            
       30.94  1:04.46    33.40  1:12.40    28.44  1:02.13    24.92    53.34
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Messina, Maria A          19 Bryant U-NE         10:51.41   11:10.25    9  
      29.54   32.38   32.88   33.45   33.63   33.65   33.98   33.82
      33.63   33.90   33.85   33.77   33.99   33.80   34.01   33.75
      34.16   34.27   34.31   33.48                                
  2 Kent, Maisey c            19 Bryant U-NE               NT   11:15.72    4  
      30.19   33.31   33.40   33.44   33.67   33.81   33.95   34.19
      34.25   33.65   34.18   34.18   34.28   34.29   34.42   34.80
      34.22   34.09   34.17   33.23                                
  3 Lane, Kristin M           19 Holy Cross-NE             NT   11:32.64    3  
      30.02   33.40   34.31   34.67   35.06   35.07   35.02   35.30
      35.35   35.22   35.21   35.23   35.14   34.87   34.88   34.77
      34.89   35.02   34.73   34.48                                
  4 Hanahoe, Caitlin E        20 Bryant U-NE               NT   11:35.92    2  
      30.86   32.90   34.22   34.22   34.87   34.07   34.99   34.76
      35.57   35.23   35.53   35.84   36.61   35.42   35.59   35.85
      36.01   34.51   34.52   34.35                                
  5 Villani, Anna L           21 Holy Cross-NE             NT   11:44.97    1  
      32.61   34.87   35.49   35.65   35.68   35.61   35.77   35.69
      35.53   35.46   35.27   35.28   35.43   35.24   35.48   35.15
      35.39   35.16   35.28   34.93                                
  6 Perry, Cassandra          22 Holy Cross-NE             NT   12:20.01  
      32.16   35.50   36.41   36.70   36.77   36.99   37.54   37.83
      37.61   38.14   38.21   37.38   37.62   37.72   37.53   37.79
      37.59   37.31   37.44   35.77                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hong, Kevin M             19 Bryant U-NE               NT   10:15.40    9  
      26.99   29.32   30.22   29.14   29.64   30.55   30.28   30.90
      30.63   30.95   31.39   31.65   32.14   31.51   32.05   31.29
      32.57   31.84   31.84   30.50                                
  2 Miller-Radest, Brendan    19 Bryant U-NE         10:17.68   10:29.50    4  
      27.64   29.74   30.76   31.00   31.27   31.26   31.75   31.87
      31.74   31.83   31.78   32.24   32.34   32.09   32.12   32.11
      32.59   32.15   32.13   31.09                                
  3 Cietek, Zachary M         21 Holy Cross-NE             NT   10:43.27    3  
      28.45   30.83   31.17   31.86   32.05   32.31   32.20   32.05
      32.41   32.45   33.05   33.28   33.20   32.73   32.92   32.78
      33.15   33.08   32.30   31.00                                
  4 Enoksen, Gary J           19 Bryant U-NE               NT   11:07.72    2  
      27.54   31.29   32.62   33.16   33.35   33.72   33.49   33.97
      34.04   33.91   33.63   33.34   34.10   33.99   33.99   34.14
      34.51   34.58   34.87   33.48                                
  5 Olivieri, Andrew D        20 Holy Cross-NE             NT   11:37.22    1  
      29.22   32.01   33.16   33.73   34.45   35.08   34.78   34.96
      35.06   35.34   35.67   35.49   35.76   35.89   35.97   36.06
      36.12   36.40   36.38   35.69                                
  6 Chelmow, Ben              21 Holy Cross-NE             NT   11:49.51  
      28.86   32.35   34.76   36.17   35.88   36.53   36.21   35.96
      36.46   37.17   36.66   36.84   36.16   36.57   36.62   36.15
      36.08   36.40   34.10   33.58                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poliseno, Taylor          18 Bryant U-NE               NT    1:58.25    9  
      27.58   30.09   30.52   30.06                                
  2 Claflin, Meghan E         19 Bryant U-NE               NT    2:00.72    4  
      28.30   29.68   30.61   32.13                                
  3 Schauer, Elisabeth M      19 Bryant U-NE               NT    2:03.61    3  
      28.56   31.04   31.75   32.26                                
  4 Harrison, Colleen J       19 Holy Cross-NE             NT    2:04.33    2  
      27.71   30.98   32.70   32.94                                
  5 Cashman, Jessie M         18 Holy Cross-NE             NT    2:08.42    1  
      29.86   31.59   32.93   34.04                                
  6 Coleman, Kristie M        20 Holy Cross-NE             NT    2:08.66  
      29.00   32.79   33.90   32.97                                
 -- Murphy, Kelley M          20 Bryant U-NE               NT   X2:08.40  
      29.54   32.07   33.10   33.69                                
 -- Cannata, Jenna N          18 Bryant U-NE               NT   X2:12.95  
      30.75   32.90   34.30   35.00                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beck, Graham J            20 Bryant U-NE               NT    1:49.10    9  
      24.89   27.38   28.78   28.05                                
  2 Koziol, Kyle              18 Bryant U-NE          1:54.92    1:52.72    4  
      25.14   27.87   29.38   30.33                                
  3 Mullany, Dave W           19 Holy Cross-NE             NT    1:53.09    3  
      26.10   28.60   29.51   28.88                                
  4 Linder, Samuel O          19 Bryant U-NE          1:51.68    1:53.23    2  
      26.36   28.26   29.42   29.19                                
  5 O'Connor, Kevin           21 Holy Cross-NE             NT    1:57.28    1  
      26.76   28.98   30.40   31.14                                
  6 Liddy, Tim                22 Holy Cross-NE             NT    1:58.44  
      26.47   29.65   31.35   30.97                                
 -- Gargano, Jerry               Bryant U-NE               NT   X2:00.55  
      26.74   29.88   31.48   32.45                                
 
Event 7  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeBever, Taylor A         21 Bryant U-NE               NT      28.65    9  
  2 Schauer, Elisabeth M      19 Bryant U-NE            28.28      28.70    4  
  3 Valenzuela, Mara V        20 Bryant U-NE               NT      29.22    3  
  4 Jacob, Kaitlin M          19 Holy Cross-NE             NT      30.66    2  
  5 O'Brien, Claire E         20 Holy Cross-NE             NT      33.00    1  
  6 Quinn, Shannon C          20 Holy Cross-NE             NT      34.02  
 
Event 8  Men 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yburan, Jan               22 Holy Cross-NE             NT      25.46    9  
  2 Hessler, Cameron P        21 Bryant U-NE            25.48      25.78    4  
  3 Hong, Kevin M             19 Bryant U-NE            25.87      26.99    3  
  4 Horigan, Thomas T         21 Holy Cross-NE             NT      27.00    2  
  5 Beauchemin, Robert B      19 Bryant U-NE               NT      27.59    1  
  6 Lahr, Walker S            20 Holy Cross-NE             NT      27.64  
 
Event 9  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Messina, Julia M          19 Bryant U-NE               NT      32.18    9  
  2 Morreale, Ali J           20 Bryant U-NE               NT      32.61    4  
  3 Hilton, Sam R             20 Bryant U-NE               NT      32.72    3  
  4 DeFloria, Gina D          18 Holy Cross-NE             NT      34.36    2  
  5 Nash, Jenn A              18 Holy Cross-NE             NT      36.10    1  
  6 Gilbert, Jennifer R       21 Holy Cross-NE             NT      36.83  
 
Event 10  Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beck, Graham J            20 Bryant U-NE               NT      26.84    9  
  2 Bjornberg, Joshua M       19 Bryant U-NE               NT      27.45    4  
  3 Swain, Jack G             20 Holy Cross-NE             NT      28.67    3  
  4 Higgins, Andrew J         18 Holy Cross-NE             NT      29.14    2  
  5 Brodeur, Jonathan W       19 Bryant U-NE               NT      29.59    1  
  6 Liddy, Tim                22 Holy Cross-NE             NT      29.70  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torrez, Samantha          18 Bryant U-NE          1:00.12    1:01.02    9  
      29.19   31.83                                                
  2 Schaefer, Jamie L         19 Bryant U-NE          1:00.13    1:01.58    4  
      29.18   32.40                                                
  3 Buckley, Kaitlin E        21 Bryant U-NE               NT    1:02.04    3  
      29.17   32.87                                                
  4 Perry, Alicia M           18 Holy Cross-NE             NT    1:03.69    2  
      29.90   33.79                                                
  5 Cashman, Jessie M         18 Holy Cross-NE             NT    1:05.67    1  
      30.53   35.14                                                
  6 Evans, Katie A            18 Holy Cross-NE             NT    1:05.97  
      30.29   35.68                                                
 -- Osinski, Sara K           18 Bryant U-NE               NT   X1:05.16  
      30.21   34.95                                                
 -- Claflin, Meghan E         19 Bryant U-NE               NT   X1:09.23  
      31.99   37.24                                                
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Tyler M           19 Holy Cross-NE             NT      54.01    9  
      25.59   28.42                                                
  2 Hannon, Zachary           19 Bryant U-NE            57.17      55.02    4  
      25.04   29.98                                                
  3 Paraliticci, Boris R      19 Bryant U-NE            55.45      56.13    3  
      25.93   30.20                                                
  4 Hirshbein, Nathan         21 Bryant U-NE               NT      57.11    2  
      26.03   31.08                                                
  5 Young, Alex E             18 Holy Cross-NE             NT      58.92    1  
      27.58   31.34                                                
  6 Bates, Matt C             19 Holy Cross-NE             NT      59.15  
      27.83   31.32                                                
 -- Tudda, John T             18 Bryant U-NE            59.23     X57.44  
      26.74   30.70                                                
 -- Brodeur, Jonathan W       19 Bryant U-NE               NT     X59.17  
      27.50   31.67                                                
 -- Heller, Trevor            22 Bryant U-NE          1:01.92   X1:01.22  
      27.34   33.88                                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poliseno, Taylor          18 Bryant U-NE            25.06      25.19    6.5
  1 Yu, Dana                  19 Bryant U-NE            25.36      25.19    6.5
  3 Pavek, Marielle E         18 Holy Cross-NE             NT      25.28    3  
  4 Chan, Kristie H           19 Bryant U-NE            25.20      25.55    2  
  5 Schulte, Mary Kate        20 Holy Cross-NE             NT      26.71    1  
  6 Poremba, Kelsey           22 Holy Cross-NE             NT      28.06  
 -- Cannata, Jenna N          18 Bryant U-NE            26.99     X27.59  
 -- Leckie, Jennifer          20 Bryant U-NE               NT     X27.93  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karadimas, Nicholas C     21 Bryant U-NE            21.51      21.96    9  
  2 LeGuyader, Travis T       19 Bryant U-NE            22.50      22.24    4  
  3 Yburan, Jan               22 Holy Cross-NE             NT      22.53    3  
  4 Doran, Michael J          21 Bryant U-NE               NT      23.04    2  
  5 Gibbons, Patrick          22 Holy Cross-NE             NT      23.78    1  
  6 Horigan, Thomas T         21 Holy Cross-NE             NT      23.87  
 -- Terranova, Joe A          19 Holy Cross-NE             NT     X24.05  
 -- MacNeil, Kevin P          20 Holy Cross-NE             NT     X29.32  
 -- Collins, Brendan M        20 Holy Cross-NE             NT     X31.72  
 -- Finnerty, Jack G          19 Holy Cross-NE             NT     X34.04  
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chan, Kristie H           19 Bryant U-NE               NT      55.36    9  
      27.19   28.17                                                
  2 Poliseno, Taylor          18 Bryant U-NE            55.29      55.45    4  
      27.12   28.33                                                
  3 Pavek, Marielle E         18 Holy Cross-NE             NT      56.27    3  
      27.34   28.93                                                
  4 Daly, Erin B              18 Bryant U-NE               NT      56.44    2  
      27.27   29.17                                                
  5 Coleman, Kristie M        20 Holy Cross-NE             NT      58.80    1  
      28.26   30.54                                                
  6 Schulte, Mary Kate        20 Holy Cross-NE             NT      59.54  
      28.59   30.95                                                
 -- Cannata, Jenna N          18 Bryant U-NE               NT     X59.83  
      29.22   30.61                                                
 -- Leckie, Jennifer          20 Bryant U-NE               NT   X1:00.90  
      29.21   31.69                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LeGuyader, Travis T       19 Bryant U-NE            49.36      48.67    9  
      23.49   25.18                                                
  2 Paraliticci, Boris R      19 Bryant U-NE            50.10      50.50    4  
      24.35   26.15                                                
  3 Hannon, Zachary           19 Bryant U-NE               NT      51.14    3  
      24.88   26.26                                                
  4 Young, Alex E             18 Holy Cross-NE             NT      51.34    2  
      24.87   26.47                                                
  5 Kearns, Max M             20 Holy Cross-NE             NT      51.94    1  
      25.04   26.90                                                
  6 Olivieri, Andrew D        20 Holy Cross-NE             NT      52.70  
      24.96   27.74                                                
 -- Doran, Michael J          21 Bryant U-NE               NT     X51.40  
      25.15   26.25                                                
 -- Hirshbein, Nathan         21 Bryant U-NE               NT     X51.54  
      24.50   27.04                                                
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeBever, Taylor A         21 Bryant U-NE               NT    1:00.23    9  
      29.76   30.47                                                
  2 Yu, Dana                  19 Bryant U-NE               NT    1:01.82    4  
      30.20   31.62                                                
  3 Kent, Maisey c            19 Bryant U-NE               NT    1:03.66    3  
      31.28   32.38                                                
  4 Jacob, Kaitlin M          19 Holy Cross-NE             NT    1:05.95    2  
      31.91   34.04                                                
  5 Perry, Alicia M           18 Holy Cross-NE             NT    1:07.40    1  
      32.56   34.84                                                
  6 O'Brien, Claire E         20 Holy Cross-NE             NT    1:08.61  
      33.51   35.10                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Tyler M           19 Holy Cross-NE             NT      55.48    9  
      27.34   28.14                                                
  2 Hessler, Cameron P        21 Bryant U-NE            56.22      56.06    4  
      27.19   28.87                                                
  3 Hong, Kevin M             19 Bryant U-NE            55.53      57.46    3  
      27.86   29.60                                                
  4 Beauchemin, Robert B      19 Bryant U-NE            58.79      58.34    2  
      28.70   29.64                                                
  5 Lahr, Walker S            20 Holy Cross-NE             NT      59.14    1  
      28.49   30.65                                                
  6 Horigan, Thomas T         21 Holy Cross-NE             NT    1:00.29  
      29.09   31.20                                                
 -- Koziol, Kyle              18 Bryant U-NE               NT     X59.54  
      28.95   30.59                                                
 -- Gargano, Jerry               Bryant U-NE               NT   X1:01.16  
      29.53   31.63                                                
 
Event 19  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Messina, Julia M          19 Bryant U-NE          1:09.90    1:10.60    9  
      33.45   37.15                                                
  2 Morreale, Ali J           20 Bryant U-NE          1:10.67    1:11.32    4  
      33.49   37.83                                                
  3 Hilton, Sam R             20 Bryant U-NE          1:12.87    1:12.56    2  
      34.00   38.56                                                
  4 DeFloria, Gina D          18 Holy Cross-NE             NT    1:15.32  
      34.89   40.43                                                
  5 McGowan, Eileen           21 Holy Cross-NE             NT    1:17.09  
      36.36   40.73                                                
  6 Nash, Jenn A              18 Holy Cross-NE             NT    1:20.89  
      37.46   43.43                                                
 -- Leckie, Jennifer          20 Bryant U-NE          1:12.37   X1:11.92    3  
      33.43   38.49                                                
 -- Rose, Liz                    Bryant U-NE               NT   X1:14.20    1  
      34.52   39.68                                                
 
Event 20  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beck, Graham J            20 Bryant U-NE            59.66      58.49    9  
      27.67   30.82                                                
  2 Bjornberg, Joshua M       19 Bryant U-NE            59.81      59.70    4  
      27.87   31.83                                                
  3 Swain, Jack G             20 Holy Cross-NE             NT    1:03.08    3  
      29.80   33.28                                                
  4 Higgins, Andrew J         18 Holy Cross-NE             NT    1:03.31    2  
      30.31   33.00                                                
  5 Enoksen, Gary J           19 Bryant U-NE          1:04.15    1:04.01    1  
      30.27   33.74                                                
  6 Collins, Brendan M        20 Holy Cross-NE             NT    1:08.86  
      32.90   35.96                                                
 
Event 21  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doerrman, Lauren E        19 Bryant U-NE          5:14.66    5:21.51    9  
      29.47   31.78   32.15   32.44   32.52   33.05   32.97   33.12
      32.47   31.54                                                
  2 Claflin, Meghan E         19 Bryant U-NE          5:21.44    5:23.47    4  
      30.68   32.22   32.26   32.84   32.72   32.67   32.94   33.08
      31.60   32.46                                                
  3 Harrison, Colleen J       19 Holy Cross-NE             NT    5:31.42    3  
      30.43   32.75   33.58   33.72   34.04   34.10   34.48   34.34
      31.78   32.20                                                
  4 Schaefer, Jamie L         19 Bryant U-NE               NT    5:31.56    2  
      29.87   32.26   33.27   34.10   34.18   33.94   34.16   34.01
      33.65   32.12                                                
  5 Lane, Kristin M           19 Holy Cross-NE             NT    5:37.64    1  
      30.28   33.32   33.99   34.38   34.44   34.47   34.36   34.39
      34.24   33.77                                                
  6 Villani, Anna L           21 Holy Cross-NE             NT    5:49.26  
                      34.30   35.21   35.42   35.53   35.75   35.58
      35.36 1:10.39                                                
 
Event 22  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neggia, Andrew            19 Bryant U-NE               NT    4:55.95    9  
      26.49   29.11   30.05   30.25   30.09   30.46   30.11   30.19
      30.11   29.09                                                
  2 Miller-Radest, Brendan    19 Bryant U-NE          5:13.32    5:07.32    4  
      27.43   29.83   31.37   31.52   31.35   31.37   31.47   31.66
      30.97   30.35                                                
  3 Cietek, Zachary M         21 Holy Cross-NE             NT    5:08.57    3  
      27.37   30.11   31.67   32.20   31.91   31.65   31.05   31.20
      31.25   30.16                                                
  4 Mullany, Dave W           19 Holy Cross-NE             NT    5:11.20    2  
      27.64   30.24   31.48   31.75   32.03   32.01   31.14   31.63
      31.60   31.68                                                
  5 O'Connor, Kevin           21 Holy Cross-NE             NT    5:16.23    1  
      28.50   30.84   31.60   32.04   32.32   32.52   32.63   32.50
      32.32   30.96                                                
  6 Linder, Samuel O          19 Bryant U-NE          5:06.02    5:22.29  
      28.33   31.30   32.08   32.46   32.99   33.43   33.07   33.16
      33.04   32.43                                                
 
Event 23  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cashman, Jessie M         18 Holy Cross-NE             NT      28.79    9  
  2 Evans, Katie A            18 Holy Cross-NE             NT      29.34    4  
  3 Perry, Cassandra          22 Holy Cross-NE             NT      31.11    3  
 -- Yu, Dana                  19 Bryant U-NE               NT     X26.81  
 -- Torrez, Samantha          18 Bryant U-NE               NT     X27.99  
 -- Buckley, Kaitlin E        21 Bryant U-NE               NT     X28.09  
 -- Chan, Kristie H           19 Bryant U-NE               NT     X28.33  
 -- Osinski, Sara K           18 Bryant U-NE               NT     X28.94  
 
Event 24  Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paraliticci, Boris R      19 Bryant U-NE               NT      25.39    9  
  2 Hannon, Zachary           19 Bryant U-NE               NT      25.42    4  
  3 Hirshbein, Nathan         21 Bryant U-NE               NT      25.84    3  
  4 Swain, Jack G             20 Holy Cross-NE             NT      25.87    2  
  5 Gibbons, Patrick          22 Holy Cross-NE             NT      26.50    1  
  6 Bates, Matt C             19 Holy Cross-NE             NT      27.04  
 -- Heller, Trevor            22 Bryant U-NE               NT     X26.26  
 -- Tudda, John T             18 Bryant U-NE               NT     X26.37  
 
Event 25  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perry, Alicia M           18 Holy Cross-NE             NT    2:19.60    9  
      30.22   36.83   41.43   31.12                                
  2 Evans, Katie A            18 Holy Cross-NE             NT    2:26.33    4  
      30.70   37.37   44.98   33.28                                
  3 Jacob, Kaitlin M          19 Holy Cross-NE             NT    2:27.56    3  
      31.95   36.82   44.86   33.93                                
 -- Doerrman, Lauren E        19 Bryant U-NE          2:14.10   X2:17.49  
      29.88   34.58   39.85   33.18                                
 -- Rose, Liz                    Bryant U-NE               NT   X2:19.57  
      30.54   34.94   41.06   33.03                                
 -- Daly, Erin B              18 Bryant U-NE               NT   X2:20.25  
      29.81   35.30   43.62   31.52                                
 -- Hilton, Sam R             20 Bryant U-NE               NT   X2:22.39  
      30.24   36.77   41.03   34.35                                
 -- Hanahoe, Caitlin E        20 Bryant U-NE               NT   X2:23.43  
      30.95   34.69   46.49   31.30                                
 -- Murphy, Kelley M          20 Bryant U-NE          2:22.29   X2:24.74  
      32.04   35.63   42.55   34.52                                
 
Event 26  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Tyler M           19 Holy Cross-NE             NT    2:08.03    9  
      27.20   31.38   39.92   29.53                                
  2 Kearns, Max M             20 Holy Cross-NE             NT    2:10.84    4  
      28.02   34.67   38.03   30.12                                
  3 Higgins, Andrew J         18 Holy Cross-NE             NT    2:14.56    3  
      29.23   35.51   37.47   32.35                                
 -- Karadimas, Nicholas C     21 Bryant U-NE               NT   X2:04.08  
      25.28   31.70   36.30   30.80                                
 -- Neggia, Andrew            19 Bryant U-NE          2:06.62   X2:06.00  
      27.03   32.29   36.05   30.63                                
 -- Tudda, John T             18 Bryant U-NE               NT   X2:13.08  
      27.25   33.69   40.18   31.96                                
 
Event 27  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holy Cross, College of the-NE  'A'                     NT    3:48.57   11  
     1) Pavek, Marielle E 18            2) Harrison, Colleen J 19         
     3) DeFloria, Gina D 18             4) Coleman, Kristie M 20          
       26.17    55.00    26.50    56.42    27.47    58.54    27.49    58.61
  2 Holy Cross, College of the-NE  'B'                     NT    4:03.64    4  
     1) Lane, Kristin M 19              2) Schulte, Mary Kate 20          
     3) Poremba, Kelsey 22              4) Nash, Jenn A 18                
       28.96  1:00.62    15.41    58.54    28.77  1:01.45    29.27  1:03.03
  3 Holy Cross, College of the-NE  'C'                     NT    4:13.38    2  
     1) McGowan, Eileen 21              2) Perry, Cassandra 22            
     3) Gilbert, Jennifer R 21          4) O'Brien, Claire E 20           
       29.95  1:03.27    30.45  1:03.57    30.16  1:02.90    29.81  1:03.64
 -- Bryant University-NE  'A'                              NT   X3:41.70  
     1) DeBever, Taylor A 21            2) Poliseno, Taylor 18            
     3) Valenzuela, Mara V 20           4) Buckley, Kaitlin E 21          
       26.19    54.03    26.71    56.41    25.79    55.05    26.03    56.21
 -- Bryant University-NE  'B'                              NT   X3:51.93  
     1) Doerrman, Lauren E 19           2) Hanahoe, Caitlin E 20          
     3) Kent, Maisey c 19               4) Claflin, Meghan E 19           
       28.01    58.27    27.61    57.65    26.89    57.41    27.41    58.60
 -- Bryant University-NE  'C'                              NT   X4:07.56  
     1) Schauer, Elisabeth M 19         2) Leckie, Jennifer 20            
     3) Messina, Maria A 19             4) Murphy, Kelley M 20            
       27.82    58.84    30.18  1:04.34    29.50  1:02.68    29.36  1:01.70
 
Event 28  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holy Cross, College of the-NE  'A'                     NT    3:24.43   11  
     1) Young, Alex E 18                2) Gibbons, Patrick 22            
     3) Mullany, Dave W 19              4) Yburan, Jan 22                 
       24.76    51.33    24.28    52.02    24.46    51.67    22.43    49.41
  2 Holy Cross, College of the-NE  'B'                     NT    3:33.03    4  
     1) Horigan, Thomas T 21            2) Olivieri, Andrew D 20          
     3) Terranova, Joe A 19             4) Liddy, Tim 22                  
       25.62    53.41    24.33    51.27    25.51    54.64    24.96    53.71
  3 Holy Cross, College of the-NE  'C'                     NT    3:45.47    2  
     1) Finnerty, Jack G 19             2) MacNeil, Kevin P 20            
     3) Russo, Anthony 22               4) Chelmow, Ben 21                
       27.07    56.82    27.16    58.03    25.80    55.69    25.89    54.93
 -- Bryant University-NE  'A'                              NT   X3:15.96  
     1) LeGuyader, Travis T 19          2) Bjornberg, Joshua M 19         
     3) Hessler, Cameron P 21           4) Karadimas, Nicholas C 21       
       23.62    48.99    23.24    48.97    23.83    50.13    22.56    47.87
 -- Bryant University-NE  'B'                              NT   X3:29.33  
     1) Hannon, Zachary 19              2) Koziol, Kyle 18                
     3) Linder, Samuel O 19             4) Heller, Trevor 22              
       24.15    50.16    26.20    55.86    23.30    49.88    25.14    53.43
 
                    Combined Team Scores - Through Event 28                    
 
  1. Bryant University                   331   2. Holy Cross, College of the          184
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 28                    
 
  1. Bryant University                   174   2. Holy Cross, College of the           82
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 28                     
 
  1. Bryant University                   157   2. Holy Cross, College of the          102