January 28, 2012

Providence 192, Holy Cross 102

Licensed to Providence College     HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/28/2012 04:25 PM
                     HC v. Providence 1-28-12 - 1/28/2012                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Providence College-NE  'A'                             NT    1:54.64   11  
     1) O'Neill, Kelly M 18             2) Federiconi, Leia E 18          
     3) Pramer, Meredith A 18           4) Nanna, Erin E 20               
  2 Providence College-NE  'B'                             NT    1:58.98    4  
     1) Condon, Meghan E 19             2) Rivera, Julia M 19             
     3) Hall, Kelly L 19                4) DeGroff, Sam A 20              
  3 Providence College-NE  'C'                             NT   x1:59.79  
     1) James, Moira C 19               2) Lamoreaux, Kelly M 21          
     3) Riley, Sarah V 21               4) Curran, Ali B 20               
  4 Holy Cross, College of the-NE  'A'                     NT    1:59.82    2  
     1) Desrosiers, Kristen E 20        2) Livingston, Natalie G 21       
     3) Hullihen, Samantha L 21         4) Beaudouin, Maggie L 21         
  5 Holy Cross, College of the-NE  'B'                     NT    2:01.67  
     1) Walsh, Madison L 21             2) Desrosiers, Katelyn J 20       
     3) O'Shea, Anne K 21               4) Poremba, Kelsey 20             
  6 Holy Cross, College of the-NE  'C'                     NT   x2:07.52  
     1) D'Angelo, Emily R 21            2) Bucci, Colleen 21              
     3) Kline, Kendra E 21              4) Reidy, Clare 20                
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Providence College-NE  'A'                             NT    1:41.02   11  
     1) Fatigati, John M 18             2) St. Pierre, Andrew H 19        
     3) Casciano, Collin S 22           4) Luiz, Mickey R 19              
  2 Providence College-NE  'B'                             NT    1:42.50    4  
     1) Savage, Ken M 19                2) McColligan, Connor S 18        
     3) Green, Matt F 22                4) Freda, Marc A 20               
  3 Holy Cross, College of the-NE  'A'                     NT    1:43.62    2  
     1) Yburan, Jan 20                  2) Power, Brian F 20              
     3) Swain, Jack G 18                4) Vatalaro, John P 20            
  4 Holy Cross, College of the-NE  'B'                     NT    1:45.22  
     1) Horigan, Thomas T 19            2) Burns, Michael 21              
     3) Brower, Michael R 18            4) Gibbons, Patrick 20            
  5 Providence College-NE  'C'                             NT   x1:45.27  
     1) Nash, John M 19                 2) Rivera, Jordan P 21            
     3) Zapf, Steve G 21                4) McKeown, Zach J 20             
  6 Holy Cross, College of the-NE  'C'                     NT   x1:49.34  
     1) Lahr, Walker S 18               2) Liddy, Tim 20                  
     3) Russo, Anthony 20               4) Olivieri, Andrew D 18          
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colliton, Eileen M        20 PC-NE                     NT   11:01.53    9  
  2 Monanian, Nicole B        21 PC-NE                     NT   11:29.95    4  
  3 Zullo, Jenna K            20 PC-NE                     NT   11:30.97    3  
  4 Villani, Anna L           19 Holy Cross-NE             NT   11:33.30    2  
  5 Schulte, Mary Kate        18 Holy Cross-NE             NT   11:37.56    1  
  6 Perry, Cassandra          20 Holy Cross-NE             NT   11:45.59  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burtchell, Eric J         20 PC-NE                     NT   10:34.25    9  
  2 O'Connor, Kevin           19 Holy Cross-NE             NT   10:53.42    4  
  3 Cietek, Zachary M         19 Holy Cross-NE             NT   11:03.65    3  
  4 Burns, Michael            21 Holy Cross-NE             NT   11:34.56    2  
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schlich, Sam M            20 PC-NE                     NT    1:57.70    9  
  2 Mullany, Jill C           19 PC-NE                     NT    2:00.78    4  
  3 Desrosiers, Kristen E     20 Holy Cross-NE             NT    2:01.87    3  
  4 DeGroff, Sam A            20 PC-NE                     NT    2:04.59    2  
  5 Webber, Laura M           20 Holy Cross-NE             NT    2:08.38    1  
  6 Mannix, Gina              20 Holy Cross-NE             NT    2:11.15  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler, Jimmy F           18 PC-NE                     NT    1:46.72    9  
  2 Tse, Justin C             19 PC-NE                     NT    1:51.57    4  
  3 Freda, Marc A             20 PC-NE                     NT    1:52.88    3  
  4 Lyons, Brian L            20 Holy Cross-NE             NT    1:53.40    2  
  5 Supple, Ned L             21 Holy Cross-NE             NT    2:00.26    1  
  6 Chelmow, Ben              19 Holy Cross-NE             NT    2:00.67  
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neill, Kelly M          18 PC-NE                     NT    1:02.38    9  
  2 Beaudouin, Maggie L       21 Holy Cross-NE             NT    1:04.59    4  
  3 Condon, Meghan E          19 PC-NE                     NT    1:05.03    3  
  4 James, Moira C            19 PC-NE                     NT    1:05.04    2  
  5 Walsh, Madison L          21 Holy Cross-NE             NT    1:06.30    1  
  6 D'Angelo, Emily R         21 Holy Cross-NE             NT    1:09.70  
 -- Havard, Jessica L         19 PC-NE                     NT   X1:03.52  
 -- Hall, Kim A               19 PC-NE                     NT   X1:05.65  
 -- Degnan, Katie E           19 PC-NE                     NT   X1:07.66  
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fatigati, John M          18 PC-NE                     NT      55.59    9  
  2 Lui, Connor E             19 PC-NE                     NT      56.36    4  
  3 Yburan, Jan               20 Holy Cross-NE             NT      56.66    3  
  4 Savage, Ken M             19 PC-NE                     NT      57.12    2  
  5 Horigan, Thomas T         19 Holy Cross-NE             NT      59.85    1  
  6 McMahon, Patrick C        21 Holy Cross-NE             NT    1:03.11  
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Federiconi, Leia E        18 PC-NE                     NT    1:11.59    9  
  2 Walter, Tara J            18 PC-NE                     NT    1:13.02    4  
  3 Rivera, Julia M           19 PC-NE                     NT    1:13.42    3  
  4 Livingston, Natalie G     21 Holy Cross-NE             NT    1:14.79    2  
  5 Desrosiers, Katelyn J     20 Holy Cross-NE             NT    1:14.85    1  
  6 Shreve, Katherine R       18 Holy Cross-NE             NT    1:16.16  
 -- Lamoreaux, Kelly M        21 PC-NE                     NT   X1:12.09  
 -- Riley, Sarah V            21 PC-NE                     NT   X1:12.88  
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Power, Brian F            20 Holy Cross-NE             NT    1:02.55    9  
  2 St. Pierre, Andrew H      19 PC-NE                     NT    1:03.44    4  
  3 Swain, Jack G             18 Holy Cross-NE             NT    1:03.51    3  
  4 Rivera, Jordan P          21 PC-NE                     NT    1:03.58    2  
  5 Burns, Michael            21 Holy Cross-NE             NT    1:04.89    1  
  6 Murphy, Dan T             18 PC-NE                     NT    1:05.31  
 -- McColligan, Connor S      18 PC-NE                     NT   X1:05.56  
 -- Brosnan, Ethan            19 PC-NE                     NT   X1:07.37  
 -- Liddy, Tim                20 Holy Cross-NE             NT   X1:08.29  
 -- Sapienza, Dan R           18 PC-NE                     NT   X1:09.31  
 -- Lahr, Walker S            18 Holy Cross-NE             NT   X1:09.31  
 -- McLaughlin, Jacob L       18 Holy Cross-NE             NT   X1:13.52  
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Shea, Anne K            21 Holy Cross-NE             NT    2:17.74    9  
  2 Pramer, Meredith A        18 PC-NE                     NT    2:21.32    4  
  3 Hall, Kelly L             19 PC-NE                     NT    2:28.04    3  
  4 Kennedy, Emily M          19 PC-NE                     NT    2:28.54    2  
  5 Burns, Sloane C           18 Holy Cross-NE             NT    2:29.94    1  
  6 Villani, Anna L           19 Holy Cross-NE             NT    2:31.68  
 -- Mayuri, Gaby S            18 PC-NE                     NT   X2:25.31  
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morales, Chris M          21 PC-NE                     NT    2:00.34    9  
  2 Nash, John M              19 PC-NE                     NT    2:04.62    4  
  3 Casciano, Collin S        22 PC-NE                     NT    2:05.42    3  
  4 Brower, Michael R         18 Holy Cross-NE             NT    2:07.08    2  
  5 Noone, Michael D          18 Holy Cross-NE             NT    2:20.26    1  
  6 Russo, Anthony            20 Holy Cross-NE             NT    2:20.34  
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nanna, Erin E             20 PC-NE                     NT      25.50    9  
  2 Schlich, Sam M            20 PC-NE                     NT      26.04    4  
  3 Mullany, Jill C           19 PC-NE                     NT      26.17    3  
  4 Schulte, Mary Kate        18 Holy Cross-NE             NT      26.64    2  
  5 Poremba, Kelsey           20 Holy Cross-NE             NT      27.21    1  
  6 Webber, Laura M           20 Holy Cross-NE             NT      27.76  
 -- Curran, Ali B             20 PC-NE                     NT     X26.47  
 -- Caliri, Caroline E        21 PC-NE                     NT     X26.93  
 -- Devine, Erica M           22 PC-NE                     NT     X26.98  
 -- D'Angelo, Emily R         21 Holy Cross-NE             NT     X28.04  
 -- Leary, Lauren K           22 Holy Cross-NE             NT     X28.15  
 -- Cullen, Monica J          22 Holy Cross-NE             NT     X28.16  
 -- Wiegman, Andrea C         20 Holy Cross-NE             NT     X28.35  
 -- Reidy, Clare              20 Holy Cross-NE             NT     X28.75  
 -- Karout, Christine         21 Holy Cross-NE             NT     X29.78  
 -- Fitzgerald, Carolynn      22 Holy Cross-NE             NT     X30.17  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luiz, Mickey R            19 PC-NE                     NT      22.37    9  
  2 Green, Matt F             22 PC-NE                     NT      22.55    4  
  3 Yburan, Jan               20 Holy Cross-NE             NT      23.02    3  
  4 Freda, Marc A             20 PC-NE                     NT      23.47    2  
  5 Vatalaro, John P          20 Holy Cross-NE             NT      24.26    1  
  6 Gibbons, Patrick          20 Holy Cross-NE             NT      24.40  
 -- McKeown, Zach J           20 PC-NE                     NT     X23.72  
 -- McColligan, Connor S      18 PC-NE                     NT     X23.80  
 -- Supple, Ned L             21 Holy Cross-NE             NT     X24.68  
 -- McCabe, Alec C            18 Holy Cross-NE             NT     X24.75  
 -- Rivera, Jordan P          21 PC-NE                     NT     X24.91  
 -- Olivieri, Andrew D        18 Holy Cross-NE             NT     X25.66  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Allie              20 PC-NE                     NP     269.09    9  
  2 Mlazgar, Lindsay R        21 Holy Cross-NE         210.30     185.55    4  
  3 Luther, Katie W           19 Holy Cross-NE         185.33     180.23    3  
  4 Collins, Melanie          18 Holy Cross-NE             NP     153.60    2  
  5 Finnigan, Rebecca E       19 Holy Cross-NE         156.75    x148.28  
 
Event 16  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kardian, Ben N            20 PC-NE                     NP     273.08    9  
  2 Videtti, Nick             19 Holy Cross-NE         239.03     192.45    4  
  3 Higgins, Brendan P        18 Holy Cross-NE         136.42     149.17    3  
 -- Pellegrini, Richard       20 Holy Cross-NE         130.13         DQ  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mullany, Jill C           19 PC-NE                     NT      56.51    9  
  2 Desrosiers, Kristen E     20 Holy Cross-NE             NT      57.00    4  
  3 Caliri, Caroline E        21 PC-NE                     NT      57.92    3  
  4 DeGroff, Sam A            20 PC-NE                     NT      58.47    2  
  5 Webber, Laura M           20 Holy Cross-NE             NT      59.86    1  
  6 Poremba, Kelsey           20 Holy Cross-NE             NT    1:00.23  
 -- Curran, Ali B             20 PC-NE                     NT     X58.36  
 -- Devine, Erica M           22 PC-NE                     NT     X58.94  
 -- Cullen, Monica J          22 Holy Cross-NE             NT   X1:00.91  
 -- Wiegman, Andrea C         20 Holy Cross-NE             NT   X1:01.32  
 -- Leary, Lauren K           22 Holy Cross-NE             NT   X1:01.70  
 -- Reidy, Clare              20 Holy Cross-NE             NT   X1:02.00  
 -- Karout, Christine         21 Holy Cross-NE             NT   X1:06.39  
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler, Jimmy F           18 PC-NE                     NT      49.22    9  
  2 Luiz, Mickey R            19 PC-NE                     NT      49.94    4  
  3 Tse, Justin C             19 PC-NE                     NT      51.46    3  
  4 Lyons, Brian L            20 Holy Cross-NE             NT      52.01    2  
  5 Vatalaro, John P          20 Holy Cross-NE             NT      52.63    1  
  6 Chelmow, Ben              19 Holy Cross-NE             NT      54.34  
 -- McKeown, Zach J           20 PC-NE                     NT     X52.97  
 -- Supple, Ned L             21 Holy Cross-NE             NT     X53.64  
 -- Olivieri, Andrew D        18 Holy Cross-NE             NT     X54.53  
 -- McCabe, Alec C            18 Holy Cross-NE             NT     X55.24  
 -- Green, Matt F             22 PC-NE                     NT     X59.27  
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neill, Kelly M          18 PC-NE                     NT    2:14.26    9  
  2 Beaudouin, Maggie L       21 Holy Cross-NE             NT    2:19.30    4  
  3 Hall, Kim A               19 PC-NE                     NT    2:20.09    3  
  4 Condon, Meghan E          19 PC-NE                     NT    2:21.29    2  
  5 Walsh, Madison L          21 Holy Cross-NE             NT    2:23.42    1  
  6 Mannix, Gina              20 Holy Cross-NE             NT    2:25.76  
 -- Havard, Jessica L         19 PC-NE                     NT   X2:15.27  
 -- Ray, Olivia M             18 PC-NE                     NT   X2:20.16  
 -- James, Moira C            19 PC-NE                     NT   X2:21.61  
 -- Degnan, Katie E           19 PC-NE                     NT   X2:24.89  
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fatigati, John M          18 PC-NE                     NT    2:02.89    9  
  2 Lui, Connor E             19 PC-NE                     NT    2:06.51    4  
  3 Savage, Ken M             19 PC-NE                     NT    2:06.62    3  
  4 Yburan, Jan               20 Holy Cross-NE             NT    2:09.84    2  
  5 Horigan, Thomas T         19 Holy Cross-NE             NT    2:12.34    1  
  6 McMahon, Patrick C        21 Holy Cross-NE             NT    2:17.72  
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Morgan E             20 PC-NE                     NT    2:36.46    9  
  2 Walter, Tara J            18 PC-NE                     NT    2:37.30    4  
  3 Federiconi, Leia E        18 PC-NE                     NT    2:41.54    3  
  4 Desrosiers, Katelyn J     20 Holy Cross-NE             NT    2:41.75    2  
  5 Livingston, Natalie G     21 Holy Cross-NE             NT    2:43.15    1  
  6 McGowan, Eileen           19 Holy Cross-NE             NT    2:47.85  
 -- Lamoreaux, Kelly M        21 PC-NE                     NT   X2:38.75  
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Power, Brian F            20 Holy Cross-NE             NT    2:17.25    9  
  2 Burns, Michael            21 Holy Cross-NE             NT    2:20.02    4  
  3 St. Pierre, Andrew H      19 PC-NE                     NT    2:21.37    3  
  4 Swain, Jack G             18 Holy Cross-NE             NT    2:24.08    2  
  5 McColligan, Connor S      18 PC-NE                     NT    2:25.60    1  
  6 Murphy, Dan T             18 PC-NE                     NT    2:27.51  
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colliton, Eileen M        20 PC-NE                     NT    5:23.52    9  
  2 Zullo, Jenna K            20 PC-NE                     NT    5:35.90    4  
  3 Monanian, Nicole B        21 PC-NE                     NT    5:36.91    3  
  4 Schulte, Mary Kate        18 Holy Cross-NE             NT    5:42.78    2  
  5 Villani, Anna L           19 Holy Cross-NE             NT    5:45.81    1  
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burtchell, Eric J         20 PC-NE                     NT    5:03.62    9  
  2 Tse, Justin C             19 PC-NE                     NT    5:10.47    4  
  3 Lyons, Brian L            20 Holy Cross-NE             NT    5:14.58    3  
  4 O'Connor, Kevin           19 Holy Cross-NE             NT    5:23.04    2  
  5 Chelmow, Ben              19 Holy Cross-NE             NT    5:36.17    1  
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Emily M          19 PC-NE                     NT    1:02.71    9  
  2 Pramer, Meredith A        18 PC-NE                     NT    1:03.23    4  
  3 Hall, Kelly L             19 PC-NE                     NT    1:03.86    3  
  4 Hullihen, Samantha L      21 Holy Cross-NE             NT    1:03.88    2  
  5 O'Shea, Anne K            21 Holy Cross-NE             NT    1:04.90    1  
  6 Shreve, Katherine R       18 Holy Cross-NE             NT    1:05.34  
 -- Lee, Morgan E             20 PC-NE                     NT   X1:04.64  
 -- James, Moira C            19 PC-NE                     NT   X1:05.51  
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casciano, Collin S        22 PC-NE                     NT      54.75    9  
  2 Lui, Connor E             19 PC-NE                     NT      54.99    4  
  3 Morales, Chris M          21 PC-NE                     NT      56.03    3  
  4 Brower, Michael R         18 Holy Cross-NE             NT      56.75    2  
  5 Noone, Michael D          18 Holy Cross-NE             NT    1:01.19    1  
  6 McLaughlin, Jacob L       18 Holy Cross-NE             NT    1:02.83  
 -- Nash, John M              19 PC-NE                     NT     X56.79  
 -- Luiz, Mickey R            19 PC-NE                     NT     X57.18  
 -- Brosnan, Ethan            19 PC-NE                     NT     X57.20  
 -- Zapf, Steve G             21 PC-NE                     NT     X57.79  
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collins, Melanie          18 Holy Cross-NE             NP     215.54    9  
  2 Luther, Katie W           19 Holy Cross-NE         165.07     172.72    4  
  3 Mlazgar, Lindsay R        21 Holy Cross-NE         206.84     144.60    3  
 
Event 28  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kardian, Ben N            20 PC-NE                     NP     280.27    9  
  2 Videtti, Nick             19 Holy Cross-NE         234.75     219.15    4  
  3 Higgins, Brendan P        18 Holy Cross-NE         137.41     181.88    3  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Desrosiers, Kristen E     20 Holy Cross-NE             NT    2:17.18    9  
  2 Walter, Tara J            18 PC-NE                     NT    2:18.81    4  
  3 Desrosiers, Katelyn J     20 Holy Cross-NE             NT    2:21.58    3  
  4 Ray, Olivia M             18 PC-NE                     NT    2:21.70    2  
  5 Kline, Kendra E           21 Holy Cross-NE             NT    2:24.80    1  
  6 Federiconi, Leia E        18 PC-NE                     NT    2:25.35  
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fatigati, John M          18 PC-NE                     NT    2:02.18    9  
  2 Burtchell, Eric J         20 PC-NE                     NT    2:09.29    4  
  3 Savage, Ken M             19 PC-NE                     NT    2:10.44    3  
  4 Power, Brian F            20 Holy Cross-NE             NT    2:11.09    2  
  5 Swain, Jack G             18 Holy Cross-NE             NT    2:13.92    1  
  6 Liddy, Tim                20 Holy Cross-NE             NT    2:13.93  
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holy Cross, College of the-NE  'A'                     NT    3:54.43   11  
     1) Schulte, Mary Kate 18           2) Webber, Laura M 20             
     3) Mannix, Gina 20                 4) Beaudouin, Maggie L 21         
  2 Holy Cross, College of the-NE  'B'                     NT    4:04.56    4  
     1) Hullihen, Samantha L 21         2) Walsh, Madison L 21            
     3) Poremba, Kelsey 20              4) Kline, Kendra E 21             
  3 Holy Cross, College of the-NE  'C'                     NT   x4:12.92  
     1) Gilbert, Jennifer 19            2) Leary, Lauren K 22             
     3) Reidy, Clare 20                 4) Cullen, Monica J 22            
 -- Providence College-NE  'B'                             NT   X3:54.89  
     1) Hall, Kim A 19                  2) Condon, Meghan E 19            
     3) Riley, Sarah V 21               4) Caliri, Caroline E 21          
 -- Providence College-NE  'C'                             NT   X3:55.50  
     1) Curran, Ali B 20                2) Kennedy, Emily M 19            
     3) Colliton, Eileen M 20           4) Devine, Erica M 22             
 -- Providence College-NE  'A'                             NT        XDQ  
     1) O'Neill, Kelly M 18             2) Mullany, Jill C 19             
     3) DeGroff, Sam A 20               4) Schlich, Sam M 20              
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holy Cross, College of the-NE  'A'                     NT    3:29.35   11  
     1) Lyons, Brian L 20               2) Chelmow, Ben 19                
     3) Cietek, Zachary M 19            4) Vatalaro, John P 20            
  2 Holy Cross, College of the-NE  'B'                     NT    3:36.91    4  
     1) Horigan, Thomas T 19            2) Olivieri, Andrew D 18          
     3) Noone, Michael D 18             4) Supple, Ned L 21               
  3 Holy Cross, College of the-NE  'C'                     NT   x3:41.29  
     1) McMahon, Patrick C 21           2) O'Connor, Kevin 19             
     3) Russo, Anthony 20               4) Gibbons, Patrick 20            
 -- Providence College-NE  'B'                             NT   X3:21.04  
     1) Freda, Marc A 20                2) Green, Matt F 22               
     3) Tse, Justin C 19                4) St. Pierre, Andrew H 19        
 -- Providence College-NE  'A'                             NT   X3:23.72  
     1) Luiz, Mickey R 19               2) Lui, Connor E 19               
     3) Butler, Jimmy F 18              4) Burtchell, Eric J 20           
 -- Providence College-NE  'C'                             NT   X3:30.52  
     1) Morales, Chris M 21             2) Brosnan, Ethan 19              
     3) Nash, John M 19                 4) McKeown, Zach J 20