Recap | Results

Licensed to College of the Holy Cross
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 10/29/2011 03:21 PM
                   HC v. Springfield '11Oct.29 - 10/29/2011                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Springfield College-NE  'A'                            NT    1:54.59   40  
     1) Poole, Kelsey L 20              2) Cuyler, Janella R 20           
     3) Pennington, Kellie 20           4) Shaw, Amanda H 20              
  2 Springfield College-NE  'B'                            NT    2:00.37   34  
     1) Harrington, Bre M 20            2) Carignan, Jennifer 21          
     3) Potter, Molly E 20              4) Abrams, Teaghan H 21           
  3 Holy Cross, College of the-NE  'A'                     NT    2:00.70   32  
     1) Beaudouin, Maggie L 20          2) Desrosiers, Katelyn J 19       
     3) O'Shea, Anne K 20               4) Desrosiers, Kristen E 19       
  4 Holy Cross, College of the-NE  'B'                     NT    2:02.48   30  
     1) Walsh, Madison L 20             2) McGowan, Eileen 18             
     3) Coleman, Kristie M 18           4) Webber, Laura M 19             
  5 Springfield College-NE  'C'                            NT    2:04.87   28  
     1) Batch, Katherine W 19           2) Hornig, Sandra L 19            
     3) Simpson, Kaitlin E 19           4) Masayda, Mary F 18             
  6 Holy Cross, College of the-NE  'C'                     NT    2:05.15   26  
     1) D'Angelo, Emily R 20            2) Shreve, Katherine R 18         
     3) Gilbert, Jennifer R 18          4) Poremba, Kelsey 18             
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Springfield College-NE  'A'                            NT    1:42.36   40  
     1) Ernst, Josh 21                  2) Scala, Eric 19                 
     3) Manley, Nolan 20                4) Frey, Josh 19                  
  2 Holy Cross, College of the-NE  'A'                     NT    1:43.29   34  
     1) Yburan, Jan 18                  2) Burns, Michael 20              
     3) Brower, Michael R 18            4) Vatalaro, John P 19            
  3 Holy Cross, College of the-NE  'B'                     NT    1:45.61   32  
     1) Horigan, Thomas T 18            2) Liddy, Tim 18                  
     3) Swain, Jack G 18                4) Gibbons, Patrick 18            
  4 Springfield College-NE  'B'                            NT    1:50.25   30  
     1) Ernst, Benjamin 18              2) Stringfellow, Robert P 18      
     3) Kobani, Nicholas A 19           4) Crampton, Tim 19               
  5 Springfield College-NE  'C'                            NT    1:53.16   28  
     1) Ramos, Tim 20                   2) Ferraro, Trevor S 17           
     3) Lensing, Peter F 20             4) Irwin, Ryan 20                 
  6 Holy Cross, College of the-NE  'C'                     NT    1:55.50   26  
     1) Russo, Anthony 18               2) McLaughlin, Jacob L 18         
     3) Noone, Michael D 17             4) Supple, Ned L 19               
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hartford, Laura G         21 Springfield-NE            NT   11:23.83   20  
  2 Callahan, Jenna M         20 Springfield-NE            NT   11:28.90   17  
  3 Villani, Anna L           19 Holy Cross-NE             NT   11:40.39   16  
  4 Schulte, Mary Kate        18 Holy Cross-NE             NT   11:43.03   15  
  5 Kline, Kendra E           21 Holy Cross-NE             NT   11:46.20   14  
  6 Sottile, Elizabeth A      19 Springfield-NE            NT   11:57.52   13  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramos, Tim                20 Springfield-NE            NT   10:44.83   20  
  2 O'Connor, Kevin           18 Holy Cross-NE             NT   10:46.86   17  
  3 Macdonald, John G         21 Springfield-NE            NT   10:53.42   16  
  4 Cietek, Zachary M         19 Holy Cross-NE             NT   11:12.88   15  
  5 Burns, Michael            20 Holy Cross-NE             NT   11:16.11   14  
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kosciusko, Caroline D     20 Springfield-NE            NT    2:00.45   20  
  2 Desrosiers, Kristen E     19 Holy Cross-NE             NT    2:01.14   17  
  3 Reilly, Kaitlin M         21 Springfield-NE            NT    2:01.38   16  
  4 Webber, Laura M           19 Holy Cross-NE             NT    2:07.86   15  
  5 Mannix, Gina              18 Holy Cross-NE             NT    2:09.43   14  
  6 Harkness, Diana A         19 Springfield-NE            NT    2:13.60   13  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scotto, Jason J           19 Springfield-NE            NT    1:50.85   20  
  2 Lyons, Brian L            19 Holy Cross-NE             NT    1:52.84   17  
  3 Dullard, Kelly Z          18 Springfield-NE            NT    1:53.99   16  
  4 Cassidy, Hayden F         18 Springfield-NE            NT    1:56.03   15  
  5 Chelmow, Ben              18 Holy Cross-NE             NT    1:59.14   14  
  6 Supple, Ned L             19 Holy Cross-NE             NT    2:02.37   13  
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poole, Kelsey L           20 Springfield-NE            NT    1:04.46   20  
  2 Beaudouin, Maggie L       20 Holy Cross-NE             NT    1:04.91   17  
  3 Marrkand, Megan           18 Holy Cross-NE             NT    1:05.35   16  
  4 Harrington, Bre M         20 Springfield-NE            NT    1:05.57   15  
  5 Walsh, Madison L          20 Holy Cross-NE             NT    1:06.58   14  
  6 Abrams, Teaghan H         21 Springfield-NE            NT    1:11.88   13  
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yburan, Jan               18 Holy Cross-NE             NT      55.25   20  
  2 Ernst, Josh               21 Springfield-NE            NT      55.80   17  
  3 Horigan, Thomas T         18 Holy Cross-NE             NT    1:00.96   16  
  4 Murphy, Phillip           19 Springfield-NE            NT    1:01.11   15  
  5 McMahon, Patrick C        20 Holy Cross-NE             NT    1:01.19   14  
  6 Macdonald, John G         21 Springfield-NE            NT    1:06.81   13  
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cuyler, Janella R         20 Springfield-NE            NT    1:12.85   20  
  2 Roy, Tanya                19 Springfield-NE            NT    1:14.04   17  
  3 Carignan, Jennifer        21 Springfield-NE            NT    1:14.40   16  
  4 Desrosiers, Katelyn J     19 Holy Cross-NE             NT    1:14.44   15  
  5 McGowan, Eileen           18 Holy Cross-NE             NT    1:14.86   14  
  6 Shreve, Katherine R       18 Holy Cross-NE             NT    1:16.57   13  
 -- Hornig, Sandra L          19 Springfield-NE            NT   X1:12.85  
 -- Ferguson, Mara H          18 Springfield-NE            NT   X1:14.40  
 -- Fitzgerald, Carolynn P    21 Holy Cross-NE             NT   X1:14.44  
 -- Bucci, Colleen M          20 Holy Cross-NE             NT   X1:14.86  
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Power, Brian F            19 Holy Cross-NE             NT    1:02.63   20  
  2 Swain, Jack G             18 Holy Cross-NE             NT    1:03.47   17  
  3 Burns, Michael            20 Holy Cross-NE             NT    1:05.03   16  
  4 Ferraro, Trevor S         17 Springfield-NE            NT    1:06.23   15  
  5 Scala, Eric               19 Springfield-NE            NT    1:07.51   14  
  6 Stringfellow, Robert P    18 Springfield-NE            NT    1:09.92   13  
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Shea, Anne K            20 Holy Cross-NE             NT    2:19.14   20  
  2 Potter, Molly E           20 Springfield-NE            NT    2:26.62   17  
  3 Woodward, Anna M          19 Springfield-NE            NT    2:27.74   16  
  4 Burns, Sloane C           18 Holy Cross-NE             NT    2:28.85   15  
  5 Simpson, Kaitlin E        19 Springfield-NE            NT    2:28.94   14  
  6 Perry, Cassandra          18 Holy Cross-NE             NT    2:29.58   13  
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ernst, Benjamin           18 Springfield-NE            NT    2:10.85   20  
  2 Brower, Michael R         18 Holy Cross-NE             NT    2:12.82   17  
  3 Lensing, Peter F          20 Springfield-NE            NT    2:17.00   16  
  4 Noone, Michael D          17 Holy Cross-NE             NT    2:19.07   15  
  5 Russo, Anthony            18 Holy Cross-NE             NT    2:19.55   14  
  6 Kobani, Nicholas A        19 Springfield-NE            NT    2:23.45   13  
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennington, Kellie        20 Springfield-NE            NT      24.30   20  
  2 Van Waalwijk, Jaclyn      20 Springfield-NE            NT      26.15   17  
  3 Schulte, Mary Kate        18 Holy Cross-NE             NT      26.43   16  
  4 Poremba, Kelsey           18 Holy Cross-NE             NT      26.67   15  
  5 Shaw, Amanda H            20 Springfield-NE            NT      26.72   14  
  6 Gilbert, Jennifer R       18 Holy Cross-NE             NT      28.73   13  
 -- Masayda, Mary F           18 Springfield-NE            NT     X27.16  
 -- Reidy, Clare              19 Holy Cross-NE             NT     X27.83  
 -- Wiegman, Andrea C         19 Holy Cross-NE             NT     X28.63  
 -- Karout, Christine         20 Holy Cross-NE             NT     X29.43  
 -- Fitzgerald, Carolynn P    21 Holy Cross-NE             NT     X30.05  
 -- McDonald, Maggie          18 Springfield-NE            NT     X31.35  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manley, Nolan             20 Springfield-NE            NT      23.03   20  
  2 Frey, Josh                19 Springfield-NE            NT      23.43   17  
  3 Yburan, Jan               18 Holy Cross-NE             NT      23.48   16  
  4 Peters, Scott             20 Springfield-NE            NT      23.74   15  
  5 Gibbons, Patrick          18 Holy Cross-NE             NT      23.99   14  
  6 Vatalaro, John P          19 Holy Cross-NE             NT      24.51   13  
 -- McCabe, Alec C            18 Holy Cross-NE             NT     X23.48  
 -- Liddy, Tim                18 Holy Cross-NE             NT     X23.99  
 -- McLaughlin, Jacob L       18 Holy Cross-NE             NT     X24.51  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rhodes, Paige             20 Springfield-NE            NP     238.87   20  
  2 Thompson, Jennifer        19 Springfield-NE            NP     236.09   17  
  3 Keefe, Courtney           22 Springfield-NE            NP     223.94   16  
  4 Mlazgar, Lindsay R        20 Holy Cross-NE             NP     192.75   15  
  5 Luther, Katie W           19 Holy Cross-NE             NP     178.13   14  
  6 Finnigan, Rebecca E       18 Holy Cross-NE             NP     156.75   13  
 -- Breitweiser, Kyra M       19 Springfield-NE            NP    X188.77  
 
Event 16  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pancoast, Kenny           21 Springfield-NE            NP     283.96   20  
  2 Videtti, Nick             18 Holy Cross-NE             NP     239.03   17  
  3 Gunningsmith, Tyler       21 Springfield-NE            NP     210.08   16  
  4 Shaver, Derek             20 Springfield-NE            NP     202.12   15  
  5 Smith, Pat                19 Springfield-NE            NP     153.52   14  
  6 Higgins, Brendan P        18 Holy Cross-NE             NP     136.42   13  
 -- Crantek, Dalton           19 Springfield-NE            NP    X202.12  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kosciusko, Caroline D     20 Springfield-NE            NT      55.53   20  
  2 Reilly, Kaitlin M         21 Springfield-NE            NT      55.81   17  
  3 Desrosiers, Kristen E     19 Holy Cross-NE             NT      55.93   16  
  4 Van Waalwijk, Jaclyn      20 Springfield-NE            NT      56.99   15  
  5 Webber, Laura M           19 Holy Cross-NE             NT      57.60   14  
  6 Walsh, Madison L          20 Holy Cross-NE             NT      58.60   13  
 -- Shaw, Amanda H            20 Springfield-NE            NT     X58.25  
 -- Leary, Lauren K           20 Holy Cross-NE             NT   X1:00.16  
 -- Abrams, Teaghan H         21 Springfield-NE            NT   X1:00.34  
 -- Reidy, Clare              19 Holy Cross-NE             NT   X1:00.50  
 -- Masayda, Mary F           18 Springfield-NE            NT   X1:00.54  
 -- Wiegman, Andrea C         19 Holy Cross-NE             NT   X1:04.17  
 -- Karout, Christine         20 Holy Cross-NE             NT   X1:04.17  
 -- Ferguson, Mara H          18 Springfield-NE            NT   X1:04.93  
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cassidy, Hayden F         18 Springfield-NE            NT      52.37   20  
  2 Lyons, Brian L            19 Holy Cross-NE             NT      52.41   17  
  3 Murphy, Phillip           19 Springfield-NE            NT      52.42   16  
  4 Supple, Ned L             19 Holy Cross-NE             NT      52.92   15  
  5 Vatalaro, John P          19 Holy Cross-NE             NT      54.21   14  
  6 Crampton, Tim             19 Springfield-NE            NT      56.83   13  
 -- McCabe, Alec C            18 Holy Cross-NE             NT     X53.80  
 -- Chelmow, Ben              18 Holy Cross-NE             NT     X53.91  
 -- Gibbons, Patrick          18 Holy Cross-NE             NT     X54.09  
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poole, Kelsey L           20 Springfield-NE            NT    2:15.84   20  
  2 Beaudouin, Maggie L       20 Holy Cross-NE             NT    2:17.70   17  
  3 Harrington, Bre M         20 Springfield-NE            NT    2:21.58   16  
  4 Marrkand, Megan           18 Holy Cross-NE             NT    2:22.91   15  
  5 Batch, Katherine W        19 Springfield-NE            NT    2:24.47   14  
  6 D'Angelo, Emily R         20 Holy Cross-NE             NT    2:27.54   13  
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ernst, Josh               21 Springfield-NE            NT    2:03.67   20  
  2 Yburan, Jan               18 Holy Cross-NE             NT    2:05.65   17  
  3 Horigan, Thomas T         18 Holy Cross-NE             NT    2:14.92   16  
  4 McMahon, Patrick C        20 Holy Cross-NE             NT    2:15.11   15  
  5 Ernst, Benjamin           18 Springfield-NE            NT    2:19.82   14  
  6 Ramos, Tim                20 Springfield-NE            NT    2:21.63   13  
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carignan, Jennifer        21 Springfield-NE            NT    2:37.00   20  
  2 Shreve, Katherine R       18 Holy Cross-NE             NT    2:40.75   17  
  3 McGowan, Eileen           18 Holy Cross-NE             NT    2:40.77   16  
  4 Woodward, Anna M          19 Springfield-NE            NT    2:40.85   15  
  5 Roy, Tanya                19 Springfield-NE            NT    2:41.23   14  
  6 Cuyler, Janella R         20 Springfield-NE            NT    2:41.60   13  
  7 Hornig, Sandra L          19 Springfield-NE            NT    2:49.21   12  
 -- Desrosiers, Katelyn J     19 Holy Cross-NE             NT         DQ  
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Power, Brian F            19 Holy Cross-NE             NT    2:19.08   20  
  2 Swain, Jack G             18 Holy Cross-NE             NT    2:20.29   17  
  3 Burns, Michael            20 Holy Cross-NE             NT    2:22.86   16  
  4 Ferraro, Trevor S         17 Springfield-NE            NT    2:27.92   15  
  5 Scala, Eric               19 Springfield-NE            NT    2:30.07   14  
  6 Stringfellow, Robert P    18 Springfield-NE            NT    2:36.44   13  
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hartford, Laura G         21 Springfield-NE            NT    5:35.01   20  
  2 Mannix, Gina              18 Holy Cross-NE             NT    5:35.37   17  
  3 Callahan, Jenna M         20 Springfield-NE            NT    5:39.50   16  
  4 Gilbert, Jennifer R       18 Holy Cross-NE             NT    5:39.87   15  
  5 Schulte, Mary Kate        18 Holy Cross-NE             NT    5:45.75   14  
  6 Harkness, Diana A         19 Springfield-NE            NT    5:56.37   13  
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scotto, Jason J           19 Springfield-NE            NT    5:08.10   20  
  2 Peters, Scott             20 Springfield-NE            NT    5:15.16   17  
  3 Lyons, Brian L            19 Holy Cross-NE             NT    5:16.23   16  
  4 O'Connor, Kevin           18 Holy Cross-NE             NT    5:18.31   15  
  5 Lensing, Peter F          20 Springfield-NE            NT    5:24.43   14  
  6 Cietek, Zachary M         19 Holy Cross-NE             NT    5:29.34   13  
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Shea, Anne K            20 Holy Cross-NE             NT    1:04.52   20  
  2 Coleman, Kristie M        18 Holy Cross-NE             NT    1:06.13   17  
  3 Villani, Anna L           19 Holy Cross-NE             NT    1:07.72   16  
 -- Pennington, Kellie        20 Springfield-NE            NT   X1:01.17  
 -- Potter, Molly E           20 Springfield-NE            NT   X1:05.94  
 -- Simpson, Kaitlin E        19 Springfield-NE            NT   X1:07.49  
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brower, Michael R         18 Holy Cross-NE             NT      58.00   20  
  2 Manley, Nolan             20 Springfield-NE            NT      58.09   17  
  3 Ernst, Benjamin           18 Springfield-NE            NT      58.54   16  
  4 Kobani, Nicholas A        19 Springfield-NE            NT    1:00.51   15  
  5 Russo, Anthony            18 Holy Cross-NE             NT    1:00.72   14  
  6 Noone, Michael D          17 Holy Cross-NE             NT    1:01.39   13  
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rhodes, Paige             20 Springfield-NE            NP     252.60   20  
  2 Thompson, Jennifer        19 Springfield-NE            NP     239.85   17  
  3 Keefe, Courtney           22 Springfield-NE            NP     214.42   16  
  4 Mlazgar, Lindsay R        20 Holy Cross-NE             NP     199.04   15  
  5 Finnigan, Rebecca E       18 Holy Cross-NE             NP     144.07   14  
 -- Breitweiser, Kyra M       19 Springfield-NE            NP    X190.04  
 
Event 28  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pancoast, Kenny           21 Springfield-NE            NP     270.38   20  
  2 Videtti, Nick             18 Holy Cross-NE             NP     234.75   17  
  3 Gunningsmith, Tyler       21 Springfield-NE            NP     220.12   16  
  4 Crantek, Dalton           19 Springfield-NE            NP     192.14   15  
  5 Higgins, Brendan P        18 Holy Cross-NE             NP     137.41   14  
 -- Smith, Pat                19 Springfield-NE            NP    X191.17  
 -- Shaver, Derek             20 Springfield-NE            NP    X185.31  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Desrosiers, Kristen E     19 Holy Cross-NE             NT    2:15.66   20  
  2 Desrosiers, Katelyn J     19 Holy Cross-NE             NT    2:21.81   17  
  3 Kline, Kendra E           21 Holy Cross-NE             NT    2:24.40   16  
 -- Harrington, Bre M         20 Springfield-NE            NT   X2:22.53  
 -- Batch, Katherine W        19 Springfield-NE            NT   X2:26.02  
 -- Woodward, Anna M          19 Springfield-NE            NT   X2:27.88  
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Power, Brian F            19 Holy Cross-NE             NT    2:06.72   20  
  2 Dullard, Kelly Z          18 Springfield-NE            NT    2:09.64   17  
  3 Swain, Jack G             18 Holy Cross-NE             NT    2:09.70   16  
  4 Liddy, Tim                18 Holy Cross-NE             NT    2:11.33   15  
  5 Macdonald, John G         21 Springfield-NE            NT    2:12.10   14  
  6 Ramos, Tim                20 Springfield-NE            NT    2:18.62   13  
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holy Cross, College of the-NE  'A'                     NT    1:45.09   40  
     1) Marrkand, Megan 18              2) Webber, Laura M 19             
     3) Beaudouin, Maggie L 20          4) Schulte, Mary Kate 18          
  2 Holy Cross, College of the-NE  'B'                     NT    1:49.23   34  
     1) D'Angelo, Emily R 20            2) Poremba, Kelsey 18             
     3) Coleman, Kristie M 18           4) Gilbert, Jennifer R 18         
  3 Holy Cross, College of the-NE  'C'                     NT    1:54.67   32  
     1) Burns, Sloane C 18              2) Leary, Lauren K 20             
     3) Reidy, Clare 19                 4) Perry, Cassandra 18            
 -- Springfield College-NE  'A'                            NT   X1:38.98  
     1) Pennington, Kellie 20           2) Van Waalwijk, Jaclyn 20        
     3) Kosciusko, Caroline D 20        4) Reilly, Kaitlin M 21           
 -- Springfield College-NE  'B'                            NT   X1:45.68  
     1) Abrams, Teaghan H 21            2) Poole, Kelsey L 20             
     3) Potter, Molly E 20              4) Shaw, Amanda H 20              
 -- Springfield College-NE  'C'                            NT   X1:56.21  
     1) Ferguson, Mara H 18             2) McDonald, Maggie 18            
     3) Masayda, Mary F 18              4) Sottile, Elizabeth A 19        
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Springfield College-NE  'A'                            NT    1:32.57   40  
     1) Cassidy, Hayden F 18            2) Murphy, Phillip 19             
     3) Scotto, Jason J 19              4) Ernst, Josh 21                 
  2 Springfield College-NE  'B'                            NT    1:32.96   34  
     1) Frey, Josh 19                   2) Peters, Scott 20               
     3) Dullard, Kelly Z 18             4) Manley, Nolan 20               
  3 Holy Cross, College of the-NE  'A'                     NT    1:34.89   32  
     1) Lyons, Brian L 19               2) Gibbons, Patrick 18            
     3) Power, Brian F 19               4) Vatalaro, John P 19            
  4 Holy Cross, College of the-NE  'B'                     NT    1:37.46   30  
     1) Chelmow, Ben 18                 2) McCabe, Alec C 18              
     3) McMahon, Patrick C 20           4) Supple, Ned L 19               
  5 Springfield College-NE  'C'                            NT    1:40.44   28  
     1) Crampton, Tim 19                2) Kobani, Nicholas A 19          
     3) Irwin, Ryan 20                  4) Ferraro, Trevor S 17           
  6 Holy Cross, College of the-NE  'C'                     NT    1:41.83   26  
     1) Noone, Michael D 17             2) McLaughlin, Jacob L 18         
     3) Cietek, Zachary M 19            4) Liddy, Tim 18