Recap | Results
Fairfield University Hy-Tek's MEET MANAGER 4:28 PM 10/8/2011 Page 1
Holy Cross vs Fairfield - 10/8/2011
Results
 
 
#1 Women 200 Meter Medley Relay
Team Relay Finals Time
1 FAIR-CT A 2:05.15
Yoshida, Michelle 19 Lawlor, Suzy 18
Keating, Cacky 18 Pedrick, Emily 18
31.00 1:06.65 1:36.79 2:05.15
2 HC A 2:11.14
Desrosiers, Kristen Livingston, Natalie
Hullihen, Samantha Webber, Laura
33.64 1:09.96 1:41.84 2:11.14
3 FAIR-CT B 2:13.31
Tkach, Lisa 18 Kelly, Emily 20
Criscuolo, Aly 21 Kraus, Katherine 18
34.26 1:11.56 1:43.70 2:13.31
4 FAIR-CT C x2:17.54
Hearn, Alex 17 Acompora, Alyssa 18
Distler, Samantha 19 Weiser, Meghan 18
35.69 1:15.22 1:47.97 2:17.54
5 HC B 2:17.97
Walsh, Madison Desrosiers, Katelyn
Burns, Sloane D'Angelo, Emily
34.85 1:13.21 1:46.93 2:17.97
6 HC C x2:19.30
Marrkand, Megan McGowan, Eileen
Villani, Anna Poremba, Kelsey
34.81 1:14.78 1:49.42 2:19.30
7 HC D x2:24.44
Gilbert, Jennifer Bucci, Colleen
Coleman, Kristie Leary, Lauren
38.34 1:21.10 1:53.66 2:24.44
#2 Men 200 Meter Medley Relay
Team Relay Finals Time
1 FAIR-CT A 1:52.37
Bimmler, Paul 19 Friedlander, Brian 19
Robinson, Andrew 19 Sarpu, Brendan 20
30.13 1:01.28 1:27.92 1:52.37
2 HC A 1:54.46
Yburan, Jan Swain, Jack
Brower, Michael Vatalaro, John
29.01 1:00.08 1:28.26 1:54.46
3 FAIR-CT C 1:58.54
Hiss, Andrew 18 Straub, Richard 19
Caserta, Anthony 18 Muti, Kenny 19
30.00 1:02.79 1:32.06 1:58.54
4 HC B 1:59.99
Horigan, Richard Burns, Michael
Russo, Anthony Supple, Edward
30.99 1:03.18 1:33.02 1:59.99
5 FAIR-CT B x2:01.60
Rozanitis, Kyle 18 Kett, Kevin 18
Toi, Stefan 19 Peters, Tommy 19
31.74 1:07.05 1:34.96 2:01.60
6 HC C x2:08.22
Gibbons, Patrick McLaughlin, Jake
Noone, Patrick Chelmow, Ben
33.72 1:10.08 1:40.68 2:08.22
#3 Women 800 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 LaBerge, Meredith 18 FAIR-CT 9:45.96
32.85 1:07.71 1:44.02 2:20.60
2:57.36 3:34.35 4:11.25 4:48.59
5:25.83 6:03.02 6:40.58 7:17.93
7:55.56 8:33.00 9:09.83 9:45.96
2 Gentile, Norah 20 FAIR-CT 9:56.79
33.13 1:09.32 1:46.52 2:23.84
3:01.21 3:38.91 4:16.71 4:54.45
5:32.84 6:11.05 6:48.99 7:27.09
8:05.10 8:43.08 9:20.62 9:56.79
3 Beaudouin, Maggie HC 10:07.65
35.13 1:12.74 1:50.70 2:29.22
3:07.80 3:46.12 4:24.54 5:03.18
5:42.00 6:20.61 6:59.31 7:37.68
8:15.87 8:53.69 9:30.72 10:07.65
4 Schulte, Mary Kate HC 10:09.27
32.98 1:09.43 2:25.02
3:03.79 3:42.48 4:21.41 5:00.15
5:39.05 6:17.98 6:56.69 7:35.73
8:14.49 8:53.03 9:32.13 10:09.27
5 Menapace, Caroline 19 FAIR-CT 10:09.55
35.49 1:13.03 1:50.77 2:28.91
3:07.36 3:45.63 4:24.26 5:02.92
5:41.36 6:19.99 6:58.81 7:37.49
8:15.81 8:53.69 9:32.56 10:09.55
6 Kuzniewski, Megan 18 FAIR-CT x10:21.08
34.32 1:12.28 1:51.14 2:29.97
3:09.35 3:48.37 4:27.86 5:07.15
5:46.12 6:24.75 7:04.45 7:44.20
8:23.86 9:04.21 9:44.15 10:21.08
7 Perry, Cassandra HC 10:28.65
34.15 1:11.56 1:50.13 2:29.38
3:08.34 3:47.61 4:27.20 5:07.15
5:47.11 6:27.61 7:08.29 7:49.12
8:29.42 9:09.18 9:49.41 10:28.65
8 Reidy, Clare HC x11:03.80
34.69 1:13.94 1:55.06 2:36.81
3:17.89 3:59.70 4:42.32 5:24.95
6:07.80 6:50.66 7:33.88 8:17.19
8:59.97 9:42.31 10:24.09 11:03.80
#4 Men 800 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Greener, Kevin 18 FAIR-CT 9:10.51
32.13 1:07.31 1:42.29 2:17.86
2:52.89 3:27.95 4:03.10 4:37.47
5:11.59 5:45.70 6:20.03 6:54.28
7:28.70 8:02.91 8:37.36 9:10.51
2 Borgognone, Brett 18 FAIR-CT 9:20.47
32.53 1:07.02 1:42.32 2:17.50
2:52.62 3:28.14 4:03.62 4:38.80
5:13.69 5:48.82 6:24.35 6:59.80
7:35.73 8:11.10 8:46.42 9:20.47
3 Weaver, Christopher 18 FAIR-CT 9:30.09
31.88 1:06.35 1:40.94 2:15.75
2:50.90 3:25.98 4:01.70 4:37.02
5:12.22 5:49.09 6:26.94 7:04.34
7:41.45 8:18.87 8:54.34 9:30.09
4 O'Connor, Kevin HC 9:38.48
32.34 1:07.43 1:43.05 2:19.19
2:55.63 3:31.96 4:08.82 4:45.65
5:22.56 5:59.20 6:35.90 7:12.62
7:49.44 8:26.20 9:02.86 9:38.48
5 Cietek, Zachary HC 9:59.81
32.61 1:07.67 1:43.52 2:19.09
2:55.40 3:32.61 4:10.78 4:49.17
5:28.08 6:07.31 6:47.19 7:26.39
8:05.82 8:44.48 9:23.34 9:59.81
6 Burns, Michael HC 10:33.64
33.33 1:09.24 1:46.02 2:24.19
3:02.85 3:41.70 4:21.93 5:01.86
5:43.68 6:25.53 7:06.85 7:48.80
8:31.16 9:12.72 9:53.49 10:33.64
#5 Women 200 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Desrosiers, Kristen HC 2:15.04
31.60 1:05.81 1:40.83 2:15.04
2 Osmulski, Margaret 18 FAIR-CT 2:15.21
31.35 1:05.55 1:40.58 2:15.21
3 Hearn, Alex 17 FAIR-CT 2:19.69
32.79 1:08.37 1:44.30 2:19.69
4 Coleman, Kristie HC 2:21.07
32.81 1:09.03 1:45.58 2:21.07
5 Mannix, Gina HC 2:21.24
32.90 1:08.58 1:45.13 2:21.24
6 Kraus, Katherine 18 FAIR-CT 2:21.45
32.46 1:08.11 1:44.72 2:21.45
7 Gilbert, Jennifer HC x2:23.99
33.85 1:10.82 1:47.58 2:23.99
#6 Men 200 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Parker, Cody 18 FAIR-CT 2:00.93
28.21 58.87 1:29.76 2:00.93
2 Lyons, Brian HC 2:07.10
29.23 1:01.20 1:33.97 2:07.10
3 Peters, Tommy 19 FAIR-CT 2:07.92
29.07 1:00.77 1:34.07 2:07.92
4 Chelmow, Ben HC 2:14.68
30.07 1:04.02 1:39.71 2:14.68
5 McCabe, Alec HC 2:15.90
29.86 1:03.32 1:39.02 2:15.90
6 Supple, Edward HC x2:16.68
30.80 1:05.22 1:41.26 2:16.68
#7 Women 100 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Yoshida, Michelle 19 FAIR-CT 1:08.68
32.49 1:08.68
(#7 Women 100 Meter Back)
2 Tkach, Lisa 18 FAIR-CT 1:12.83
35.48 1:12.83
3 Marrkand, Megan HC 1:14.11
35.93 1:14.11
4 Kelly, Emily 20 FAIR-CT 1:14.26
36.20 1:14.26
5 Desrosiers, Kristen HC 1:14.43
36.41 1:14.43
6 Walsh, Madison HC 1:14.90
35.95 1:14.90
7 D'Angelo, Emily HC x1:18.52
38.38 1:18.52
#8 Men 100 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Yburan, Jan HC 1:03.39
30.47 1:03.39
2 Hiss, Andrew 18 FAIR-CT 1:05.01
31.78 1:05.01
3 Muti, Kenny 19 FAIR-CT 1:05.93
32.29 1:05.93
4 Rozanitis, Kyle 18 FAIR-CT 1:09.69
33.41 1:09.69
5 Horigan, Richard HC 1:09.86
32.55 1:09.86
6 McMahon, Patrick HC 1:10.53
34.04 1:10.53
7 Gibbons, Patrick HC x1:13.26
34.54 1:13.26
#9 Women 100 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Lawlor, Suzy 18 FAIR-CT 1:18.68
36.82 1:18.68
2 Livingston, Natalie HC 1:21.58
38.08 1:21.58
3 Pedrick, Emily 18 FAIR-CT 1:22.10
38.98 1:22.10
4 Desrosiers, Katelyn HC 1:23.69
39.61 1:23.69
5 Acompora, Alyssa 18 FAIR-CT 1:26.26
40.67 1:26.26
6 McGowan, Eileen HC 1:26.56
40.52 1:26.56
7 Bucci, Colleen HC x1:34.72
43.66 1:34.72
#10 Men 100 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Friedlander, Brian 19 FAIR-CT 1:09.21
32.39 1:09.21
2 Swain, Jack HC 1:10.61
33.16 1:10.61
3 Straub, Richard 19 FAIR-CT 1:12.84
34.02 1:12.84
4 Burns, Michael HC 1:13.49
34.66 1:13.49
5 Kett, Kevin 18 FAIR-CT 1:16.24
36.58 1:16.24
6 Liddy, Tim HC 1:16.78
34.81 1:16.78
7 McLaughlin, Jake HC x1:21.06
38.32 1:21.06
#11 Women 200 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Keating, Cacky 18 FAIR-CT 2:31.02
33.81 1:12.63 1:51.86 2:31.02
2 O'Shea, Annie HC 2:33.26
35.55 1:13.63 1:53.00 2:33.26
3 Criscuolo, Aly 21 FAIR-CT 2:37.00
36.72 1:15.94 1:55.60 2:37.00
4 Distler, Samantha 19 FAIR-CT 2:41.08
36.24 1:16.94 1:59.12 2:41.08
5 Villani, Anna HC 2:47.49
37.44 1:18.63 2:01.94 2:47.49
6 Burns, Sloane HC 2:51.58
36.52 1:18.31 2:03.79 2:51.58
#12 Men 200 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Borgognone, Brett 18 FAIR-CT 2:21.89
30.99 1:06.80 1:44.98 2:21.89
2 Robinson, Andrew 19 FAIR-CT 2:22.62
29.90 1:04.63 1:40.47 2:22.62
3 Caserta, Anthony 18 FAIR-CT 2:31.74
32.86 1:09.60 1:48.32 2:31.74
4 Brower, Michael HC 2:34.04
30.58 1:06.30 1:46.92 2:34.04
5 Russo, Anthony HC 2:40.95
33.86 1:14.39 1:56.95 2:40.95
6 Cietek, Zachary HC 2:42.01
32.99 1:13.89 1:59.10 2:42.01
7 Noone, Patrick HC x2:42.34
33.55 1:13.90 1:56.60 2:42.34
#13 Women 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Yoshida, Michelle 19 FAIR-CT 27.93
2 Garrity, Teresa 21 FAIR-CT 29.20
3 Schulte, Mary Kate HC 29.88
4 Webber, Laura HC 30.12
5 Acompora, Alyssa 18 FAIR-CT 30.35
6 Weiser, Meghan 18 FAIR-CT x30.55
7 Kline, Kendra HC 30.56
8 Hullihen, Samantha HC x30.63
#14 Men 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Conley, Tyler 18 FAIR-CT 24.02
2 Leclair, Doug 18 FAIR-CT 25.06
3 Sarpu, Brendan 20 FAIR-CT 25.09
4 Yburan, Jan HC 25.41
5 Vatalaro, John HC 27.08
6 Supple, Edward HC 27.57
7 Chelmow, Ben HC x27.76
#15 Women 1 mtr Diving
Name Age Team Finals Score
1 Mlazgar, Lindsay HC 193.20
2 Luther, Kathleen HC 173.33
#16 Men 3 mtr Diving
Name Age Team Finals Score
1 Krebs, Ryan 18 FAIR-CT 219.83
2 Dowling, Joe 18 FAIR-CT 203.70
3 Barr, Evan 18 FAIR-CT 188.87
4 Videtti, Nick HC 169.63
5 Pellegrini, Richard HC 126.45
6 Sullivan, Will 18 FAIR-CT x117.98
#17 Women 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Osmulski, Margaret 18 FAIR-CT 1:02.69
29.90 1:02.69
2 Pedrick, Emily 18 FAIR-CT 1:03.28
30.09 1:03.28
3 Webber, Laura HC 1:05.39
30.98 1:05.39
4 Hearn, Alex 17 FAIR-CT 1:05.64
31.69 1:05.64
5 Acompora, Alyssa 18 FAIR-CT x1:06.07
31.94 1:06.07
6 Poremba, Kelsey HC 1:06.21
31.91 1:06.21
7 Kline, Kendra HC 1:06.51
31.92 1:06.51
8 Mannix, Gina HC x1:06.77
31.90 1:06.77
#18 Men 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Conley, Tyler 18 FAIR-CT 53.64
25.69 53.64
2 Leclair, Doug 18 FAIR-CT 55.88
26.31 55.88
3 Sarpu, Brendan 20 FAIR-CT 56.66
26.78 56.66
4 Bimmler, Paul 19 FAIR-CT x56.77
26.55 56.77
5 Lyons, Brian HC 58.37
27.55 58.37
6 Vatalaro, John HC 1:00.80
28.17 1:00.80
7 Gibbons, Patrick HC 1:01.08
27.80 1:01.08
8 Supple, Edward HC x1:01.51
29.22 1:01.51
#19 Women 200 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Tkach, Lisa 18 FAIR-CT 2:33.32
35.44 1:13.46 1:53.26 2:33.32
(#19 Women 200 Meter Back)
2 Beaudouin, Maggie HC 2:36.90
37.38 1:16.95 1:57.10 2:36.90
3 Walsh, Madison HC 2:40.56
37.68 1:18.12 1:59.72 2:40.56
4 Marrkand, Megan HC 2:41.00
37.04 1:17.67 1:59.94 2:41.00
5 Kelly, Emily 20 FAIR-CT 2:41.54
37.46 1:18.37 2:00.47 2:41.54
6 D'Angelo, Emily HC x2:49.38
40.09 1:22.34 2:05.97 2:49.38
#20 Men 200 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Yburan, Jan HC 2:17.75
31.56 1:05.67 1:41.33 2:17.75
2 Muti, Kenny 19 FAIR-CT 2:24.25
34.14 1:10.13 1:47.59 2:24.25
3 Weaver, Christopher 18 FAIR-CT 2:24.55
32.44 1:08.39 1:46.37 2:24.55
4 Rozanitis, Kyle 18 FAIR-CT 2:28.14
33.72 1:11.02 1:49.75 2:28.14
5 Hiss, Andrew 18 FAIR-CT x2:30.29
35.79 1:14.27 1:52.94 2:30.29
6 Horigan, Richard HC 2:31.17
34.87 1:12.90 1:52.28 2:31.17
7 McMahon, Patrick HC 2:34.57
36.26 1:15.69 1:55.03 2:34.57
8 McCabe, Alec HC x2:46.67
37.40 1:19.66 2:02.93 2:46.67
#21 Women 200 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Lawlor, Suzy 18 FAIR-CT 2:54.43
40.01 1:24.83 2:09.58 2:54.43
2 Desrosiers, Katelyn HC 2:58.01
39.72 1:24.28 2:10.70 2:58.01
3 Livingston, Natalie HC 2:58.59
41.05 1:25.69 2:13.03 2:58.59
4 Criscuolo, Aly 21 FAIR-CT 3:02.13
42.21 1:28.51 2:15.35 3:02.13
5 McGowan, Eileen HC 3:02.46
41.50 1:27.75 2:14.63 3:02.46
#22 Men 200 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Swain, Jack HC 2:37.29
35.37 1:14.98 1:56.29 2:37.29
2 Straub, Richard 19 FAIR-CT 2:39.75
35.72 1:16.24 1:57.57 2:39.75
3 Burns, Michael HC 2:39.94
36.68 1:17.94 1:59.38 2:39.94
4 Kett, Kevin 18 FAIR-CT 2:44.45
37.89 1:18.63 2:00.45 2:44.45
5 Liddy, Tim HC 2:50.13
37.40 1:20.80 2:05.28 2:50.13
6 McLaughlin, Jake HC x2:58.74
40.44 1:25.28 2:12.44 2:58.74
#23 Women 400 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 LaBerge, Meredith 18 FAIR-CT 4:47.31
33.58 1:09.43 1:45.64 2:22.16
2:58.60 3:35.74 4:12.03 4:47.31
2 Gentile, Norah 20 FAIR-CT 4:48.00
33.52 1:10.22 1:46.99 2:23.85
3:00.81 3:37.58 4:13.91 4:48.00
3 Menapace, Caroline 19 FAIR-CT 4:56.50
33.89 1:11.45 1:49.15 2:26.90
3:04.82 3:42.60 4:20.24 4:56.50
4 O'Shea, Annie HC 4:56.51
34.92 1:12.54 1:50.69 2:28.66
3:06.18 3:43.53 4:20.65 4:56.51
5 Mannix, Gina HC 4:57.29
33.95 1:11.29 1:49.35 2:27.58
3:05.79 3:43.91 4:21.42 4:57.29
6 Schulte, Mary Kate HC 4:58.07
33.97 1:11.18 1:49.18 2:27.40
3:05.68 3:43.77 4:22.04 4:58.07
7 Kraus, Katherine 18 FAIR-CT x4:59.70
34.46 1:11.95 1:49.84 2:28.22
3:06.24 3:44.06 4:22.28 4:59.70
8 Perry, Cassandra HC x5:09.62
35.02 1:13.10 1:52.28 2:31.79
3:11.25 3:51.31 4:31.06 5:09.62
#24 Men 400 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Parker, Cody 18 FAIR-CT 4:19.02
29.09 1:01.10 1:34.02 2:07.49
2:40.07 3:14.13 3:47.28 4:19.02
2 Greener, Kevin 18 FAIR-CT 4:25.79
30.43 1:03.34 1:36.67 2:10.45
2:44.45 3:18.68 3:52.36 4:25.79
3 Borgognone, Brett 18 FAIR-CT 4:36.20
30.79 1:04.31 1:38.84 2:14.15
2:49.58 3:24.98 4:00.76 4:36.20
4 Peters, Tommy 19 FAIR-CT x4:37.26
30.61 1:04.75 1:40.05 2:15.94
2:51.67 3:27.07 4:02.31 4:37.26
5 Lyons, Brian HC 4:37.62
31.25 1:05.09 1:39.96 2:15.48
2:51.06 3:27.09 4:02.94 4:37.62
6 O'Connor, Kevin HC 4:41.48
31.52 1:05.94 1:41.27 2:17.13
2:53.26 3:29.49 4:05.94 4:41.48
7 Cietek, Zachary HC 4:47.84
30.80 1:06.25 1:42.69 2:19.49
2:56.68 3:34.33 4:12.17 4:47.84
#25 Women 100 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 O'Shea, Annie HC 1:12.31
34.46 1:12.31
2 Hullihen, Samantha HC 1:13.43
34.23 1:13.43
3 Distler, Samantha 19 FAIR-CT 1:13.98
34.71 1:13.98
4 Kuzniewski, Megan 18 FAIR-CT 1:15.12
35.04 1:15.12
5 Burns, Sloane HC 1:15.21
34.85 1:15.21
6 Villani, Anna HC x1:16.49
35.98 1:16.49
--- Keating, Cacky 18 FAIR-CT DQ
#26 Men 100 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Toi, Stefan 19 FAIR-CT 1:01.19
28.48 1:01.19
2 Robinson, Andrew 19 FAIR-CT 1:02.23
27.76 1:02.23
3 Weaver, Christopher 18 FAIR-CT 1:04.18
29.62 1:04.18
4 Brower, Michael HC 1:05.17
30.46 1:05.17
5 Caserta, Anthony 18 FAIR-CT x1:06.32
31.05 1:06.32
6 Russo, Anthony HC 1:09.65
31.59 1:09.65
7 Noone, Patrick HC 1:10.03
31.89 1:10.03
#27 Women 3 mtr Diving
Name Age Team Finals Score
1 Mlazgar, Lindsay HC 174.53
2 Luther, Kathleen HC 157.50
#28 Men 1 mtr Diving
Name Age Team Finals Score
1 Videtti, Nick HC 184.88
2 Pellegrini, Richard HC 102.45
--- Sullivan, Will 18 FAIR-CT X139.96
--- Krebs, Ryan 18 FAIR-CT X174.75
--- Dowling, Joe 18 FAIR-CT X207.98
--- Barr, Evan 18 FAIR-CT X209.48
#29 Women 200 Meter IM
Name Age Team Finals Time
1 Desrosiers, Katelyn HC 2:40.94
34.82 1:17.72 2:03.90 2:40.94
2 Kline, Kendra HC 2:42.43
35.35 1:17.42 2:05.67 2:42.43
3 Gilbert, Jennifer HC 2:46.26
36.09 1:19.33 2:06.67 2:46.26
4 Desrosiers, Kristen HC x2:50.25
33.17 1:12.53 1:57.20 2:50.25
--- Osmulski, Margaret 18 FAIR-CT X2:30.81
33.67 1:12.22 1:55.57 2:30.81
--- Keating, Cacky 18 FAIR-CT X2:36.27
32.32 1:13.41 2:00.94 2:36.27
--- Tkach, Lisa 18 FAIR-CT X2:37.45
35.34 1:14.71 2:01.69 2:37.45
(#29 Women 200 Meter IM)
--- Hearn, Alex 17 FAIR-CT X2:41.99
35.70 1:17.04 2:04.85 2:41.99
#30 Men 200 Meter IM
Name Age Team Finals Time
1 Swain, Jack HC 2:28.06
30.70 1:10.09 1:51.93 2:28.06
2 Horigan, Richard HC 2:32.73
33.51 1:11.97 1:57.63 2:32.73
3 Liddy, Tim HC 2:33.24
33.52 1:14.59 1:58.18 2:33.24
4 McLaughlin, Jake HC x2:44.47
33.52 1:18.76 2:05.80 2:44.47
--- Toi, Stefan 19 FAIR-CT X2:22.87
30.03 1:08.03 1:49.65 2:22.87
--- Hiss, Andrew 18 FAIR-CT X2:24.67
31.49 1:07.84 1:51.61 2:24.67
--- Muti, Kenny 19 FAIR-CT X2:26.77
32.69 1:10.37 1:55.09 2:26.77
#31 Women 200 Meter Free Relay
Team Relay Finals Time
1 HC A 1:58.59
Beaudouin, Maggie Mannix, Gina
Schulte, Mary Kate Webber, Laura
29.93 1:00.23 1:29.48 1:58.59
2 HC B 2:02.85
Walsh, Madison D'Angelo, Emily
Hullihen, Samantha Kline, Kendra
30.66 1:01.82 1:32.24 2:02.85
3 HC D x2:06.75
Poremba, Kelsey Leary, Lauren
Bucci, Colleen Marrkand, Megan
30.74 1:01.64 1:36.55 2:06.75
4 HC C x2:06.87
Coleman, Kristie Reidy, Clare
Gilbert, Jennifer McGowan, Eileen
30.24 1:02.21 1:34.58 2:06.87
--- FAIR-CT A X1:58.79
Garrity, Teresa 21 Kraus, Katherine 18
Acompora, Alyssa 18 Weiser, Meghan 18
29.24 59.14 1:29.17 1:58.79
#32 Men 200 Meter Free Relay
Team Relay Finals Time
1 FAIR-CT A 1:38.72
Conley, Tyler 18 Leclair, Doug 18
Sarpu, Brendan 20 Bimmler, Paul 19
24.02 48.91 1:13.46 1:38.72
2 HC C 1:48.29
Chelmow, Ben McCabe, Alec
Gibbons, Patrick Russo, Anthony
27.69 54.03 1:20.76 1:48.29
3 HC A 1:48.97
Lyons, Brian Brower, Michael
Liddy, Tim Vatalaro, John
26.71 54.23 1:22.39 1:48.97
4 HC B x1:50.39
O'Connor, Kevin Cietek, Zachary
McMahon, Patrick Noone, Patrick
28.69 55.65 1:23.17 1:50.39
 
 

Women - Team Rankings - Through Event 32
 
 
 
1. Fairfield University 147
2. Holy Cross 136
 
 

Men - Team Rankings - Through Event 32
 
 
 
1. Fairfield University 185
2. Holy Cross 106