Recap | Results

Licensed to Springfield College Swimming
                                      HY-TEK's Meet Manager 10/30/2010 03:41 PM
                        SC vs. Holy Cross - 10/30/2010                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Springfield College-NE  'A'                            NT    1:54.89   11  
     1) Poole, Kelsey L FR              2) Pennington, Kellie FR          
     3) Reilly, Kaitlin M JR            4) VanWaalwijk, Jaclyn JR         
                  30.80     1:02.91 (32.11)     1:29.71 (26.80)     1:54.89 (25.18)
  2 Holy Cross, College of the  'A'                        NT    1:56.88    4  
     1) Desrosiers, Kristen E SO        2) Desrosiers, Katelyn SO         
     3) Carter, Gael SR                 4) Passa, Nicole E SO             
                  30.59     1:04.31 (33.72)     1:31.22 (26.91)     1:56.88 (25.66)
  3 Springfield College-NE  'B'                            NT    1:57.79    2  
     1) Harrington, Bre M SO            2) Cuyler, Janella R SO           
     3) Potter, Molly E SO              4) Shaw, Amanda H SO              
                  31.13     1:03.91 (32.78)     1:32.30 (28.39)     1:57.79 (25.49)
  4 Holy Cross, College of the  'B'                        NT    1:59.49  
     1) LaRocco, Lauren FR              2) McGowen, Eileen FR             
     3) Hullihen, Samantha L SO         4) Mannix, Gina SO                
                  30.68     1:04.95 (34.27)     1:32.93 (27.98)     1:59.49 (26.56)
  5 Holy Cross, College of the  'C'                        NT   x2:00.86  
     1) Marrkand, Megan FR              2) Livingston, Natalie G SO       
     3) Chudwick, Jillian C SO          4) Poremba, Kelsey FR             
                  31.46     1:04.52 (33.06)     1:33.48 (28.96)     2:00.86 (27.38)
  6 Springfield College-NE  'C'                            NT   x2:01.00  
     1) Woodward, Anna M SO             2) Roy, Tanya FR                  
     3) Simpson, Kaitlin E FR           4) Little, Megan M FR             
                  31.29     1:05.47 (34.18)     1:34.51 (29.04)     2:01.00 (26.49)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Springfield College-NE  'A'                            NT    1:41.20   11  
     1) Ernst, Josh JR                  2) Scala, Eric FR                 
     3) Mackstutis, Scott J JR          4) Demellia, Mike T SR            
                  25.88       54.63 (28.75)     1:18.71 (24.08)     1:41.20 (22.49)
  2 Holy Cross, College of the  'A'                        NT    1:43.54    4  
     1) Yburan, Jan FR                  2) Power, Brian F SO              
     3) Larsen, Nick SR                 4) Vatalaro, John P SO            
                  26.36       54.76 (28.40)     1:19.93 (25.17)     1:43.54 (23.61)
  3 Springfield College-NE  'B'                            NT    1:45.97    2  
     1) Morse, Travis A SO              2) MacDonald, John G JR           
     3) Ramos, Tim SO                   4) Frey, Josh FR                  
                  26.61       56.37 (29.76)     1:22.46 (26.09)     1:45.97 (23.51)
  4 Holy Cross, College of the  'B'                        NT    1:48.81  
     1) McGrath, Aidan SR               2) Burns, Michael JR              
     3) Hager, Sean SR                  4) McMahon, Patrick JR            
                  29.66       58.66 (29.00)     1:24.21 (25.55)     1:48.81 (24.60)
  5 Springfield College-NE  'C'                            NT   x1:56.05  
     1) Hendry, Matt SO                 2) Irwin, Ryan SO                 
     3) Burke, Aidan SO                 4) Crampton, Tim FR               
                  30.43     1:05.24 (34.81)     1:31.92 (26.68)     1:56.05 (24.13)
  6 Holy Cross, College of the  'C'                        NT   x2:00.01  
     1) Gibbons, Patrick FR             2) Hynes, Matthew SR              
     3) Malfitano, Christopher S SO     4) Sottile, Matthew J JR          
                  30.68     1:03.93 (33.25)     1:33.76 (29.83)     2:00.01 (26.25)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sisson, Meghan P          JR SC-NE                     NT   11:04.72    9  
                1:02.44                             1:35.27 ( )     2:08.69 (33.42)
        2:42.31 (33.62)     3:16.00 (33.69)     3:49.65 (33.65)     4:23.42 (33.77)
        4:57.27 (33.85)     5:30.80 (33.53)     6:04.44 (33.64)     6:38.40 (33.96)
        7:12.27 (33.87)     7:46.12 (33.85)     8:20.04 (33.92)     8:53.72 (33.68)
        9:27.36 (33.64)    10:01.14 (33.78)    10:33.82 (32.68)    11:04.72 (30.90)
  2 Desrosiers, Kristen E     SO HOLY                      NT   11:05.06    4  
                  29.97     1:02.17 (32.20)     1:35.14 (32.97)     2:08.56 (33.42)
        2:42.25 (33.69)     3:15.85 (33.60)     3:49.48 (33.63)     4:23.32 (33.84)
        4:57.13 (33.81)     5:30.64 (33.51)     6:04.28 (33.64)     6:38.25 (33.97)
        7:12.10 (33.85)     7:45.95 (33.85)     8:19.83 (33.88)     8:53.62 (33.79)
        9:27.21 (33.59)    10:01.09 (33.88)    10:34.11 (33.02)    11:05.06 (30.95)
  3 Hartford, Laura G         JR SC-NE                     NT   11:28.61    3  
                  30.37     1:03.02 (32.65)     1:36.55 (33.53)     2:10.69 (34.14)
        2:44.99 (34.30)     3:19.03 (34.04)     3:53.31 (34.28)     4:27.97 (34.66)
        5:02.80 (34.83)     5:37.67 (34.87)     6:12.59 (34.92)     6:47.64 (35.05)
        7:22.77 (35.13)     7:57.71 (34.94)     8:32.87 (35.16)     9:07.97 (35.10)
        9:43.33 (35.36)    10:18.76 (35.43)    10:53.89 (35.13)    11:28.61 (34.72)
  4 Meegan, Erin              SR HOLY                      NT   11:37.52    2  
                  31.28     1:05.56 (34.28)     1:40.64 (35.08)     2:15.57 (34.93)
        2:50.32 (34.75)     3:25.53 (35.21)     4:00.61 (35.08)     4:35.67 (35.06)
        5:11.20 (35.53)     5:46.22 (35.02)     6:21.01 (34.79)     6:56.26 (35.25)
        7:31.63 (35.37)     8:07.08 (35.45)     8:42.51 (35.43)     9:18.22 (35.71)
        9:53.73 (35.51)    10:29.69 (35.96)    11:04.05 (34.36)    11:37.52 (33.47)
  5 Callahan, Jenna M         FR SC-NE                     NT   11:43.55    1  
                  31.02     1:04.62 (33.60)     1:39.46 (34.84)     2:14.66 (35.20)
        2:50.26 (35.60)     3:25.80 (35.54)     4:01.28 (35.48)     4:36.63 (35.35)
        5:12.40 (35.77)     5:48.60 (36.20)     6:24.44 (35.84)     7:00.25 (35.81)
        7:35.94 (35.69)     8:11.66 (35.72)     8:47.00 (35.34)     9:22.58 (35.58)
        9:58.26 (35.68)    10:34.36 (36.10)    11:09.61 (35.25)    11:43.55 (33.94)
  6 Perry, Cassandra          FR HOLY                      NT   12:00.73  
                  30.58     1:04.48 (33.90)     1:39.82 (35.34)     2:15.22 (35.40)
        2:50.99 (35.77)     3:27.12 (36.13)     4:03.81 (36.69)     4:40.42 (36.61)
        5:17.20 (36.78)     5:54.36 (37.16)     6:31.62 (37.26)     7:09.08 (37.46)
        7:46.59 (37.51)     8:23.88 (37.29)     9:00.77 (36.89)     9:37.84 (37.07)
       10:14.35 (36.51)    10:50.51 (36.16)    11:26.08 (35.57)    12:00.73 (34.65)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Alex              FR SC-NE                     NT   10:36.70    9  
                  28.24       59.78 (31.54)     1:31.52 (31.74)     2:03.34 (31.82)
        2:35.74 (32.40)     3:07.65 (31.91)     3:39.64 (31.99)     4:12.11 (32.47)
        4:44.10 (31.99)     5:16.42 (32.32)     5:48.84 (32.42)     6:21.45 (32.61)
        6:54.06 (32.61)     7:26.07 (32.01)     7:58.29 (32.22)     8:30.96 (32.67)
        9:02.84 (31.88)     9:34.92 (32.08)    10:06.85 (31.93)    10:36.70 (29.85)
  2 Lambertson, Tony          SR SC-NE                     NT   10:40.26    4  
                  28.05       59.21 (31.16)     1:30.75 (31.54)     2:02.83 (32.08)
        2:33.28 (30.45)     3:05.80 (32.52)     3:37.33 (31.53)     4:10.70 (33.37)
        4:43.06 (32.36)     5:16.47 (33.41)     5:49.11 (32.64)     6:21.91 (32.80)
        6:54.71 (32.80)     7:27.44 (32.73)     8:00.24 (32.80)     8:33.00 (32.76)
        9:05.86 (32.86)     9:38.40 (32.54)    10:10.27 (31.87)    10:40.26 (29.99)
  3 O'Connor, Kevin           FR HOLY                      NT   10:40.57    3  
                  28.58       59.63 (31.05)     1:31.54 (31.91)     2:03.82 (32.28)
        2:36.29 (32.47)     3:08.52 (32.23)     3:40.88 (32.36)     4:13.30 (32.42)
        4:45.98 (32.68)     5:18.52 (32.54)     5:51.25 (32.73)     6:23.71 (32.46)
        6:56.02 (32.31)     7:28.44 (32.42)     8:00.85 (32.41)     8:33.49 (32.64)
        9:05.96 (32.47)     9:38.22 (32.26)    10:10.25 (32.03)    10:40.57 (30.32)
  4 Sniffin, Brian E          JR SC-NE                     NT   11:14.47    2  
                  29.61     1:02.82 (33.21)     1:36.49 (33.67)     2:10.43 (33.94)
        2:44.06 (33.63)     3:17.41 (33.35)     3:51.22 (33.81)     4:25.39 (34.17)
        4:59.12 (33.73)     5:33.22 (34.10)     6:07.26 (34.04)     6:41.71 (34.45)
        7:16.43 (34.72)     7:50.95 (34.52)     8:25.25 (34.30)     8:59.15 (33.90)
        9:33.63 (34.48)    10:08.21 (34.58)    10:41.74 (33.53)    11:14.47 (32.73)
  5 McGrath, Aidan            SR HOLY                      NT   11:30.86    1  
                  29.00     1:01.29 (32.29)     1:34.62 (33.33)     2:08.48 (33.86)
        2:42.83 (34.35)     3:17.77 (34.94)     3:52.74 (34.97)     4:27.52 (34.78)
        5:02.65 (35.13)     5:37.95 (35.30)     6:13.44 (35.49)     6:49.15 (35.71)
        7:24.57 (35.42)     8:00.22 (35.65)     8:35.87 (35.65)     9:11.59 (35.72)
        9:47.18 (35.59)    10:22.53 (35.35)    10:57.26 (34.73)    11:30.86 (33.60)
  6 Mullaney, Matt            SR HOLY                      NT   11:52.17  
                  29.92     1:02.68 (32.76)     1:36.82 (34.14)     2:11.53 (34.71)
        2:46.63 (35.10)     3:22.04 (35.41)     3:57.78 (35.74)     4:33.63 (35.85)
        5:09.73 (36.10)     5:46.04 (36.31)     6:22.66 (36.62)     6:59.57 (36.91)
        7:36.66 (37.09)     8:13.56 (36.90)     8:50.64 (37.08)     9:27.84 (37.20)
       10:05.04 (37.20)    10:42.14 (37.10)    11:18.18 (36.04)    11:52.17 (33.99)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doe, Aimee E              SR SC-NE                     NT    1:57.50    9  
                  27.65       57.11 (29.46)     1:27.80 (30.69)     1:57.50 (29.70)
  2 Reilly, Kaitlin M         JR SC-NE                     NT    2:01.46    4  
                  28.86       59.98 (31.12)     1:31.39 (31.41)     2:01.46 (30.07)
  3 Kosciusko, Caroline D     JR SC-NE                     NT    2:01.67    3  
                  28.21       59.25 (31.04)     1:30.76 (31.51)     2:01.67 (30.91)
  4 Beaudouin, Maggie         JR HOLY                      NT    2:02.23    2  
                  28.57       59.48 (30.91)     1:31.13 (31.65)     2:02.23 (31.10)
  5 Mannix, Gina              SO HOLY                      NT    2:06.75    1  
                  28.75     1:00.70 (31.95)     1:33.89 (33.19)     2:06.75 (32.86)
  6 Webber, Laura M           SO HOLY                      NT    2:08.08  
                  29.92     1:02.57 (32.65)     1:35.09 (32.52)     2:08.08 (32.99)
 -- Harkness, Diana A         FR SC-NE                     NT   X2:08.19  
                  30.31     1:02.99 (32.68)     1:35.79 (32.80)     2:08.19 (32.40)
 -- Batch, Katherine W        FR SC-NE                     NT   X2:10.33  
                  30.81     1:04.17 (33.36)     1:37.48 (33.31)     2:10.33 (32.85)
 -- Cullen, Monica            JR HOLY                      NT   X2:10.54  
                  30.21     1:03.54 (33.33)     1:37.34 (33.80)     2:10.54 (33.20)
 -- Sottile, Elizabeth A      FR SC-NE                     NT   X2:12.58  
                  30.28     1:03.81 (33.53)     1:38.03 (34.22)     2:12.58 (34.55)
 -- Munson, Elizabeth N       JR SC-NE                     NT   X2:13.51  
                  31.04     1:04.35 (33.31)     1:38.47 (34.12)     2:13.51 (35.04)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scotto, Jason J           FR SC-NE                     NT    1:51.77    9  
                  26.15       54.29 (28.14)     1:22.69 (28.40)     1:51.77 (29.08)
  2 Cummiskey, Jerry M        SR SC-NE                     NT    1:53.73    4  
                  25.55       53.89 (28.34)     1:23.57 (29.68)     1:53.73 (30.16)
  3 Peters, Scott             SO SC-NE                     NT    1:54.38    3  
                  27.46       56.48 (29.02)     1:25.91 (29.43)     1:54.38 (28.47)
  4 Lyons, Brian L            SO HOLY                      NT    1:54.73    2  
                  27.11       55.89 (28.78)     1:25.44 (29.55)     1:54.73 (29.29)
  5 Bowman, Connor S          JR HOLY                      NT    1:56.88    1  
                  26.48       55.46 (28.98)     1:25.60 (30.14)     1:56.88 (31.28)
  6 Supple, Ned L             SO HOLY                      NT    2:03.95  
                  28.14       59.67 (31.53)     1:32.02 (32.35)     2:03.95 (31.93)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Gael              SR HOLY                      NT    1:02.72    9  
                  30.00     1:02.72 (32.72)                                        
  2 Poole, Kelsey L           FR SC-NE                     NT    1:04.40    4  
                  30.98     1:04.40 (33.42)                                        
  3 Harrington, Bre M         SO SC-NE                     NT    1:05.20    3  
                  31.95     1:05.20 (33.25)                                        
  4 LaRocco, Lauren           FR HOLY                      NT    1:05.26    2  
                  31.29     1:05.26 (33.97)                                        
  5 Woodward, Anna M          SO SC-NE                     NT    1:07.12    1  
                  32.21     1:07.12 (34.91)                                        
  6 Marrkand, Megan           FR HOLY                      NT    1:08.61  
                  33.24     1:08.61 (35.37)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yburan, Jan               FR HOLY                      NT      55.60    9  
                  27.13       55.60 (28.47)                                        
  2 Ernst, Josh               JR SC-NE                     NT      55.68    4  
                  27.12       55.68 (28.56)                                        
  3 Morse, Travis A           SO SC-NE                     NT      56.29    3  
                  27.50       56.29 (28.79)                                        
  4 McMahon, Patrick          JR HOLY                      NT    1:01.84    2  
                  29.86     1:01.84 (31.98)                                        
  5 Ernst, Benjamin           FR SC-NE                     NT    1:03.35    1  
                  30.18     1:03.35 (33.17)                                        
  6 Gibbons, Patrick          FR HOLY                      NT    1:06.12  
                  31.30     1:06.12 (34.82)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cuyler, Janella R         SO SC-NE                     NT    1:12.21    9  
                  33.72     1:12.21 (38.49)                                        
  2 Desrosiers, Katelyn       SO HOLY                      NT    1:12.29    4  
                  34.01     1:12.29 (38.28)                                        
  3 Livingston, Natalie G     SO HOLY                      NT    1:12.38    3  
                  34.15     1:12.38 (38.23)                                        
  4 Stracqualursi, Nicolle A  FR SC-NE                     NT    1:12.58    2  
                  34.19     1:12.58 (38.39)                                        
  5 Carignan, Jennifer        JR SC-NE                     NT    1:12.61    1  
                  34.63     1:12.61 (37.98)                                        
  6 McGowen, Eileen           FR HOLY                      NT    1:13.38  
                  34.71     1:13.38 (38.67)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Power, Brian F            SO HOLY                      NT    1:03.55    9  
                  29.87     1:03.55 (33.68)                                        
  2 Liddy, Tim                FR HOLY                      NT    1:04.80    4  
                  30.31     1:04.80 (34.49)                                        
  3 Burns, Michael            JR HOLY                      NT    1:05.51    3  
                  30.89     1:05.51 (34.62)                                        
  4 Scala, Eric               FR SC-NE                     NT    1:06.22    2  
                  31.08     1:06.22 (35.14)                                        
  5 Russell, Tim              JR SC-NE                     NT    1:09.00    1  
                  32.12     1:09.00 (36.88)                                        
  6 Schupack, David W         SR SC-NE                     NT    1:16.82  
                  35.31     1:16.82 (41.51)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trumbull, Meredith A      SR SC-NE                     NT    2:12.98    9  
                  30.49     1:03.75 (33.26)     1:37.72 (33.97)     2:12.98 (35.26)
  2 O'Shea, Anne K            JR HOLY                      NT    2:13.61    4  
                  30.89     1:04.86 (33.97)     1:39.01 (34.15)     2:13.61 (34.60)
  3 Potter, Molly E           SO SC-NE                     NT    2:18.96    3  
                  31.35     1:05.82 (34.47)     1:41.74 (35.92)     2:18.96 (37.22)
  4 Chudwick, Jillian C       SO HOLY                      NT    2:20.62    2  
                  31.76     1:07.68 (35.92)     1:44.36 (36.68)     2:20.62 (36.26)
  5 Simpson, Kaitlin E        FR SC-NE                     NT    2:24.77    1  
                  32.44     1:08.29 (35.85)     1:45.67 (37.38)     2:24.77 (39.10)
  6 Meegan, Erin              SR HOLY                      NT    2:28.35  
                  32.90     1:10.13 (37.23)     1:49.48 (39.35)     2:28.35 (38.87)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramos, Tim                SO SC-NE                     NT    2:04.98    9  
                  28.06       59.02 (30.96)     1:31.49 (32.47)     2:04.98 (33.49)
  2 MacDonald, John G         JR SC-NE                     NT    2:10.24    4  
                  28.93     1:01.13 (32.20)     1:34.79 (33.66)     2:10.24 (35.45)
  3 Hager, Sean               SR HOLY                      NT    2:13.87    3  
                  28.97     1:02.59 (33.62)     1:37.51 (34.92)     2:13.87 (36.36)
  4 Larsen, Nick              SR HOLY                      NT    2:14.86    2  
                  29.29     1:02.88 (33.59)     1:38.03 (35.15)     2:14.86 (36.83)
  5 Shaw, David T             JR SC-NE                     NT    2:24.60    1  
                  30.26     1:05.89 (35.63)     1:43.18 (37.29)     2:24.60 (41.42)
  6 Russo, Anthony            FR HOLY                      NT    2:30.49  
                  30.59     1:08.31 (37.72)     1:48.03 (39.72)     2:30.49 (42.46)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennington, Kellie        FR SC-NE                     NT      25.32    9  
  2 Carter, Gael              SR HOLY                      NT      26.14    4  
  3 VanWaalwijk, Jaclyn       JR SC-NE                     NT      26.36    3  
  4 Passa, Nicole E           SO HOLY                      NT      26.39    2  
  5 Kopac, Kelly L            JR SC-NE                     NT      26.54    1  
  6 Webber, Laura M           SO HOLY                      NT      27.49  
 -- Little, Megan M           FR SC-NE                     NT     X26.76  
 -- Oliver, Erin E            FR SC-NE                     NT     X27.15  
 -- Shaw, Amanda H            SO SC-NE                     NT     X27.28  
 -- Abrams, Teaghan H         JR SC-NE                     NT     X27.42  
 -- Wright, Caitlin           SR SC-NE                     NT     X28.07  
 -- Reidy, Clare              SO HOLY                      NT     X28.30  
 -- Karout, Christine         JR HOLY                      NT     X29.59  
 -- Bucci, Colleen            JR HOLY                      NT     X30.70  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manley, Nolan             SO SC-NE                     NT      22.81    9  
  2 Demellia, Mike T          SR SC-NE                     NT      23.28    4  
  3 Bowman, Connor S          JR HOLY                      NT      23.74    3  
  4 Frey, Josh                FR SC-NE                     NT      24.17    2  
  5 Vatalaro, John P          SO HOLY                      NT      24.25    1  
  6 Liddy, Tim                FR HOLY                      NT      24.38  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Jennifer        FR SC-NE                     NT     258.21    9  
  2 Keefe, Courtney           JR SC-NE                     NT     232.57    4  
  3 Rhodes, Paige             SO SC-NE                     NT     194.99    3  
  4 Mlazgar, Lindsay          JR HOLY                      NT     187.20    2  
  5 Kearns, Sarah             SR HOLY                      NT     177.82    1  
  6 Lenhardt, Sam             SR HOLY                      NT     139.20  
 -- Geiling, Kelly            FR SC-NE                     NT    X159.38  
 -- Breitweiser, Kyra M       FR SC-NE                     NT    X210.22  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrar, Brooks B          SR SC-NE                     NT     305.07    9  
  2 Pancoast, Kenny           SO SC-NE                     NT     240.00    4  
  3 Gunningsmith, Tyler       JR SC-NE                     NT     209.69    3  
  4 Shaver, Derek             SO SC-NE                     NT    x200.46  
  5 Crantek, Dalton           FR SC-NE                     NT    x191.54  
  6 Videtti, Nick             FR HOLY                      NT     133.35    2  
  7 Pellegrini, Richard       SO HOLY                      NT     120.68    1  
  8 Smith, Pat                FR SC-NE                     NT    x118.43  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doe, Aimee E              SR SC-NE                     NT      54.40    9  
                  26.63       54.40 (27.77)                                        
  2 Reilly, Kaitlin M         JR SC-NE                     NT      55.12    4  
                  27.29       55.12 (27.83)                                        
  3 Carter, Gael              SR HOLY                      NT      56.89    3  
                  27.45       56.89 (29.44)                                        
  4 Kosciusko, Caroline D     JR SC-NE                     NT      57.07    2  
                  27.57       57.07 (29.50)                                        
  5 Mannix, Gina              SO HOLY                      NT      58.95    1  
                  28.26       58.95 (30.69)                                        
  6 Webber, Laura M           SO HOLY                      NT      59.04  
                  28.30       59.04 (30.74)                                        
 -- Kopac, Kelly L            JR SC-NE                     NT     X58.25  
 -- Shaw, Amanda H            SO SC-NE                     NT     X59.92  
                  29.36       59.92 (30.56)                                        
 -- Abrams, Teaghan H         JR SC-NE                     NT   X1:01.74  
                  29.39     1:01.74 (32.35)                                        
 -- Reidy, Clare              SO HOLY                      NT   X1:01.92  
                  29.41     1:01.92 (32.51)                                        
 -- Wright, Caitlin           SR SC-NE                     NT   X1:02.46  
                  30.03     1:02.46 (32.43)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackstutis, Scott J       JR SC-NE                     NT      49.54    9  
                  23.64       49.54 (25.90)                                        
  2 Scotto, Jason J           FR SC-NE                     NT      51.44    4  
                  25.22       51.44 (26.22)                                        
  3 Cummiskey, Jerry M        SR SC-NE                     NT      51.97    3  
                  25.45       51.97 (26.52)                                        
  4 Bowman, Connor S          JR HOLY                      NT      52.32    2  
                  24.91       52.32 (27.41)                                        
  5 Vatalaro, John P          SO HOLY                      NT      54.60    1  
                  25.76       54.60 (28.84)                                        
  6 Chelmow, Ben              FR HOLY                      NT      55.19  
                  26.19       55.19 (29.00)                                        
 -- Frey, Josh                FR SC-NE                     NT     X53.49  
                  25.32       53.49 (28.17)                                        
 -- Burke, Aidan              SO SC-NE                     NT     X55.34  
                  26.85       55.34 (28.49)                                        
 -- Crampton, Tim             FR SC-NE                     NT     X56.75  
                  26.52       56.75 (30.23)                                        
 -- Irwin, Ryan               SO SC-NE                     NT   X1:00.53  
                  28.11     1:00.53 (32.42)                                        
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poole, Kelsey L           FR SC-NE                     NT    2:17.82    9  
                  33.22     1:08.31 (35.09)     1:43.33 (35.02)     2:17.82 (34.49)
  2 Trumbull, Meredith A      SR SC-NE                     NT    2:17.97    4  
                  33.73     1:08.56 (34.83)     1:43.64 (35.08)     2:17.97 (34.33)
  3 Beaudouin, Maggie         JR HOLY                      NT    2:19.49    3  
                  34.07     1:09.18 (35.11)     1:44.59 (35.41)     2:19.49 (34.90)
  4 Harrington, Bre M         SO SC-NE                     NT    2:21.70    2  
                  34.40     1:10.37 (35.97)     1:46.29 (35.92)     2:21.70 (35.41)
  5 LaRocco, Lauren           FR HOLY                      NT    2:22.02    1  
                  32.81     1:08.46 (35.65)     1:45.25 (36.79)     2:22.02 (36.77)
  6 Marrkand, Megan           FR HOLY                      NT    2:27.29  
                  34.10     1:11.23 (37.13)     1:49.84 (38.61)     2:27.29 (37.45)
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yburan, Jan               FR HOLY                      NT    2:03.40    9  
                  29.67     1:01.13 (31.46)     1:32.38 (31.25)     2:03.40 (31.02)
  2 Morse, Travis A           SO SC-NE                     NT    2:04.60    4  
                  29.75     1:01.13 (31.38)     1:33.33 (32.20)     2:04.60 (31.27)
  3 Ernst, Josh               JR SC-NE                     NT    2:08.47    3  
                  29.58     1:02.52 (32.94)     1:35.80 (33.28)     2:08.47 (32.67)
  4 McGrath, Aidan            SR HOLY                      NT    2:12.49    2  
                  31.55     1:05.02 (33.47)     1:39.01 (33.99)     2:12.49 (33.48)
  5 McMahon, Patrick          JR HOLY                      NT    2:16.16    1  
                  31.80     1:06.43 (34.63)     1:41.75 (35.32)     2:16.16 (34.41)
  6 Hendry, Matt              SO SC-NE                     NT    2:18.05  
                  32.62     1:07.73 (35.11)     1:42.97 (35.24)     2:18.05 (35.08)
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carignan, Jennifer        JR SC-NE                     NT    2:33.92    9  
                  36.64     1:14.82 (38.18)     1:54.66 (39.84)     2:33.92 (39.26)
  2 Desrosiers, Katelyn       SO HOLY                      NT    2:34.31    4  
                  35.25     1:14.33 (39.08)     1:54.48 (40.15)     2:34.31 (39.83)
  3 Livingston, Natalie G     SO HOLY                      NT    2:37.90    3  
                  36.01     1:16.35 (40.34)     1:57.25 (40.90)     2:37.90 (40.65)
  4 McGowen, Eileen           FR HOLY                      NT    2:38.52    2  
                  36.88     1:17.71 (40.83)     1:57.77 (40.06)     2:38.52 (40.75)
  5 Woodward, Anna M          SO SC-NE                     NT    2:38.64    1  
                  35.57     1:15.30 (39.73)     1:56.88 (41.58)     2:38.64 (41.76)
  6 Stracqualursi, Nicolle A  FR SC-NE                     NT    2:43.01  
                  37.04     1:19.42 (42.38)     2:02.11 (42.69)     2:43.01 (40.90)
 -- Cuyler, Janella R         SO SC-NE                     NT   X2:45.50  
                  37.92     1:20.13 (42.21)     2:03.08 (42.95)     2:45.50 (42.42)
 -- Roy, Tanya                FR SC-NE                     NT   X2:45.68  
                  37.52     1:19.43 (41.91)     2:03.05 (43.62)     2:45.68 (42.63)
 -- Hallowell, Kelsey B       SR SC-NE                     NT   X2:50.04  
                  37.96     1:20.92 (42.96)     2:05.14 (44.22)     2:50.04 (44.90)
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Power, Brian F            SO HOLY                      NT    2:19.50    9  
                  31.26     1:07.10 (35.84)     1:43.11 (36.01)     2:19.50 (36.39)
  2 Liddy, Tim                FR HOLY                      NT    2:23.01    4  
                  31.21     1:07.45 (36.24)     1:45.03 (37.58)     2:23.01 (37.98)
  3 Burns, Michael            JR HOLY                      NT    2:23.85    3  
                  32.73     1:09.33 (36.60)     1:46.64 (37.31)     2:23.85 (37.21)
  4 Scala, Eric               FR SC-NE                     NT    2:29.63    2  
                  33.53     1:11.60 (38.07)     1:51.03 (39.43)     2:29.63 (38.60)
 -- Sniffin, Brian E          JR SC-NE                     NT         DQ  
                  33.26     1:11.54 (38.28)     1:51.44 (39.90)          DQ (39.76)
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sisson, Meghan P          JR SC-NE                     NT    5:26.05    9  
                  30.08     1:02.49 (32.41)     1:35.64 (33.15)     2:08.87 (33.23)
        2:42.39 (33.52)     3:15.87 (33.48)     3:48.57 (32.70)     4:21.54 (32.97)
        4:54.20 (32.66)     5:26.05 (31.85)                                        
  2 Beaudouin, Maggie         JR HOLY                      NT    5:26.38    4  
                  30.67     1:03.29 (32.62)     1:36.14 (32.85)     2:09.28 (33.14)
        2:42.57 (33.29)     3:15.70 (33.13)     3:48.82 (33.12)     4:21.94 (33.12)
        4:54.82 (32.88)     5:26.38 (31.56)                                        
  3 O'Shea, Anne K            JR HOLY                      NT    5:32.34    3  
                  31.32     1:04.97 (33.65)     1:38.77 (33.80)     2:12.75 (33.98)
        2:46.42 (33.67)     3:20.54 (34.12)     3:54.23 (33.69)     4:27.41 (33.18)
        5:00.18 (32.77)     5:32.34 (32.16)                                        
  4 Hartford, Laura G         JR SC-NE                     NT    5:34.08    2  
                  30.96     1:04.29 (33.33)     1:38.07 (33.78)     2:12.12 (34.05)
        2:46.10 (33.98)     3:20.08 (33.98)     3:53.70 (33.62)     4:27.69 (33.99)
        5:00.98 (33.29)     5:34.08 (33.10)                                        
  5 Perry, Cassandra          FR HOLY                      NT    5:37.79    1  
                  31.46     1:05.40 (33.94)     1:39.58 (34.18)     2:13.64 (34.06)
        2:47.84 (34.20)     3:22.28 (34.44)     3:56.68 (34.40)     4:31.11 (34.43)
        5:04.97 (33.86)     5:37.79 (32.82)                                        
  6 Harkness, Diana A         FR SC-NE                     NT    5:46.98  
                  32.05     1:06.82 (34.77)     1:41.79 (34.97)     2:16.77 (34.98)
        2:52.06 (35.29)     3:27.08 (35.02)     4:02.06 (34.98)     4:37.35 (35.29)
        5:12.85 (35.50)     5:46.98 (34.13)                                        
 -- Callahan, Jenna M         FR SC-NE                     NT   X5:44.30  
                  31.01     1:04.28 (33.27)     1:38.58 (34.30)     2:13.39 (34.81)
        2:48.39 (35.00)     3:23.88 (35.49)     3:59.41 (35.53)     4:34.97 (35.56)
        5:10.68 (35.71)     5:44.30 (33.62)                                        
 -- Hallowell, Kelsey B       SR SC-NE                     NT   X5:51.06  
                  32.24     1:06.97 (34.73)     1:42.38 (35.41)     2:17.89 (35.51)
        2:53.34 (35.45)     3:28.77 (35.43)     4:04.37 (35.60)     4:40.17 (35.80)
        5:16.20 (36.03)     5:51.06 (34.86)                                        
 -- Sottile, Elizabeth A      FR SC-NE                     NT   X5:56.25  
                  32.02     1:06.50 (34.48)     1:42.26 (35.76)     2:18.49 (36.23)
        2:54.45 (35.96)     3:30.65 (36.20)     4:06.74 (36.09)     4:42.98 (36.24)
        5:19.86 (36.88)     5:56.25 (36.39)                                        
 -- Munson, Elizabeth N       JR SC-NE                     NT   X5:56.81  
                  32.57     1:07.17 (34.60)     1:42.80 (35.63)     2:18.90 (36.10)
        2:55.12 (36.22)     3:31.53 (36.41)     4:08.10 (36.57)     4:44.88 (36.78)
        5:21.61 (36.73)     5:56.81 (35.20)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manley, Nolan             SO SC-NE                     NT    5:03.59    9  
                  28.36       59.12 (30.76)     1:30.34 (31.22)     2:01.52 (31.18)
        2:32.36 (30.84)     3:02.80 (30.44)     3:33.06 (30.26)     4:03.27 (30.21)
        4:33.52 (30.25)     5:03.59 (30.07)                                        
  2 Lambertson, Tony          SR SC-NE                     NT    5:09.87    4  
                  29.05     1:00.69 (31.64)     1:32.33 (31.64)     2:03.79 (31.46)
        2:34.94 (31.15)     3:06.77 (31.83)     3:38.69 (31.92)     4:10.05 (31.36)
        4:40.80 (30.75)     5:09.87 (29.07)                                        
  3 Lyons, Brian L            SO HOLY                      NT    5:10.07    3  
                  29.08     1:00.85 (31.77)     1:32.38 (31.53)     2:03.90 (31.52)
        2:35.25 (31.35)     3:06.91 (31.66)     3:38.59 (31.68)     4:10.00 (31.41)
        4:40.96 (30.96)     5:10.07 (29.11)                                        
  4 O'Connor, Kevin           FR HOLY                      NT    5:13.63    2  
                  28.56       59.88 (31.32)     1:31.72 (31.84)     2:03.49 (31.77)
        2:35.47 (31.98)     3:07.47 (32.00)     3:39.38 (31.91)     4:11.21 (31.83)
        4:42.97 (31.76)     5:13.63 (30.66)                                        
  5 Peters, Scott             SO SC-NE                     NT    5:16.65    1  
                  28.84       59.78 (30.94)     1:31.10 (31.32)     2:02.55 (31.45)
        2:34.64 (32.09)     3:07.72 (33.08)     3:40.19 (32.47)     4:13.14 (32.95)
        4:45.61 (32.47)     5:16.65 (31.04)                                        
  6 Supple, Ned L             SO HOLY                      NT    5:40.80  
                  31.06     1:05.10 (34.04)     1:39.40 (34.30)     2:13.73 (34.33)
        2:48.61 (34.88)     3:23.31 (34.70)     3:58.19 (34.88)     4:32.84 (34.65)
        5:07.65 (34.81)     5:40.80 (33.15)                                        
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reilly, Kaitlin M         JR SC-NE                     NT    1:01.66    9  
                  29.17     1:01.66 (32.49)                                        
  2 O'Shea, Anne K            JR HOLY                      NT    1:02.57    4  
                  29.42     1:02.57 (33.15)                                        
  3 Desrosiers, Kristen E     SO HOLY                      NT    1:02.58    3  
                  29.40     1:02.58 (33.18)                                        
  4 Passa, Nicole E           SO HOLY                      NT    1:04.92    2  
                  30.17     1:04.92 (34.75)                                        
  5 Simpson, Kaitlin E        FR SC-NE                     NT    1:05.14    1  
                  31.01     1:05.14 (34.13)                                        
  6 Pennington, Kellie        FR SC-NE                     NT    1:12.54  
                  27.93     1:12.54 (44.61)                                        
 -- Potter, Molly E           SO SC-NE                     NT   X1:03.93  
                  30.19     1:03.93 (33.74)                                        
 -- Hullihen, Samantha L      SO HOLY                      NT   X1:04.03  
                  29.38     1:04.03 (34.65)                                        
 -- Little, Megan M           FR SC-NE                     NT   X1:07.22  
                  31.20     1:07.22 (36.02)                                        
 -- O'Brien, Molly            SR HOLY                      NT   X1:09.41  
                  32.00     1:09.41 (37.41)                                        
 -- Wiegman, Andrea           SO HOLY                      NT   X1:10.53  
                  32.78     1:10.53 (37.75)                                        
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackstutis, Scott J       JR SC-NE                     NT      55.55    9  
                  25.99       55.55 (29.56)                                        
  2 Yburan, Jan               FR HOLY                      NT      57.31    4  
                  26.98       57.31 (30.33)                                        
  3 Ernst, Benjamin           FR SC-NE                     NT      58.50    3  
                  27.71       58.50 (30.79)                                        
  4 Hager, Sean               SR HOLY                      NT      58.52    2  
                  26.83       58.52 (31.69)                                        
  5 Larsen, Nick              SR HOLY                      NT      59.08    1  
                  27.40       59.08 (31.68)                                        
  6 Shaw, David T             JR SC-NE                     NT      59.75  
                  28.19       59.75 (31.56)                                        
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rhodes, Paige             SO SC-NE                     NT     257.02    9  
  2 Breitweiser, Kyra M       FR SC-NE                     NT     233.92    4  
  3 Thompson, Jennifer        FR SC-NE                     NT     211.35    3  
  4 Mlazgar, Lindsay          JR HOLY                      NT     193.95    2  
  5 Kearns, Sarah             SR HOLY                      NT     164.09    1  
  6 Lenhardt, Sam             SR HOLY                      NT     142.58  
 -- Geiling, Kelly            FR SC-NE                     NT    X125.93  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrar, Brooks B          SR SC-NE                     NT     309.38    9  
  2 Pancoast, Kenny           SO SC-NE                     NT     242.33    4  
  3 Shaver, Derek             SO SC-NE                     NT     157.95    3  
  4 Videtti, Nick             FR HOLY                      NT     143.54    2  
  5 Pellegrini, Richard       SO HOLY                      NT     102.30    1  
 -- Smith, Pat                FR SC-NE                     NT    X104.55  
 -- Crantek, Dalton           FR SC-NE                     NT    X168.22  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Desrosiers, Kristen E     SO HOLY                      NT    2:18.10    9  
                  30.50     1:05.94 (35.44)     1:46.20 (40.26)     2:18.10 (31.90)
  2 McGowen, Eileen           FR HOLY                      NT    2:23.04    4  
                  31.67     1:08.54 (36.87)     1:49.62 (41.08)     2:23.04 (33.42)
  3 Desrosiers, Katelyn       SO HOLY                      NT    2:25.06    3  
                  32.31     1:11.47 (39.16)     1:51.51 (40.04)     2:25.06 (33.55)
 -- Trumbull, Meredith A      SR SC-NE                     NT   X2:17.19  
                  29.32     1:04.06 (34.74)     1:44.10 (40.04)     2:17.19 (33.09)
 -- Harrington, Bre M         SO SC-NE                     NT   X2:22.42  
                  31.45     1:07.89 (36.44)     1:49.87 (41.98)     2:22.42 (32.55)
 -- Batch, Katherine W        FR SC-NE                     NT   X2:30.28  
                  33.41     1:10.53 (37.12)     1:56.08 (45.55)     2:30.28 (34.20)
 -- Roy, Tanya                FR SC-NE                     NT   X2:31.32  
                  32.76     1:11.33 (38.57)     1:55.33 (44.00)     2:31.32 (35.99)
 -- Oliver, Erin E            FR SC-NE                     NT   X2:31.74  
                  31.75     1:10.11 (38.36)     1:56.56 (46.45)     2:31.74 (35.18)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Power, Brian F            SO HOLY                      NT    2:08.78    9  
                  28.18     1:03.59 (35.41)     1:39.45 (35.86)     2:08.78 (29.33)
  2 O'Connor, Kevin           FR HOLY                      NT    2:14.18    4  
                  29.31     1:05.56 (36.25)     1:44.03 (38.47)     2:14.18 (30.15)
  3 Malfitano, Christopher S  SO HOLY                      NT    2:34.06    3  
                  31.95     1:12.48 (40.53)     1:58.19 (45.71)     2:34.06 (35.87)
 -- MacDonald, John G         JR SC-NE                     NT   X2:11.79  
                  28.21     1:02.81 (34.60)     1:41.21 (38.40)     2:11.79 (30.58)
 -- Ramos, Tim                SO SC-NE                     NT   X2:12.76  
                  27.47     1:02.29 (34.82)     1:42.37 (40.08)     2:12.76 (30.39)
 -- Jensen, Alex              FR SC-NE                     NT   X2:13.90  
                  29.64     1:04.69 (35.05)     1:44.14 (39.45)     2:13.90 (29.76)
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holy Cross, College of the  'A'                        NT    1:47.09   11  
     1) Beaudouin, Maggie JR            2) O'Shea, Anne K JR              
     3) Mannix, Gina SO                 4) Passa, Nicole E SO             
                  26.87       54.17 (27.30)     1:21.09 (26.92)     1:47.09 (26.00)
  2 Holy Cross, College of the  'B'                        NT    1:49.54    4  
     1) Webber, Laura M SO              2) Meegan, Erin SR                
     3) Poremba, Kelsey FR              4) Chudwick, Jillian C SO         
                  27.40       54.76 (27.36)     1:22.58 (27.82)     1:49.54 (26.96)
  3 Holy Cross, College of the  'C'                        NT   x1:52.56  
     1) Hullihen, Samantha L SO         2) Reidy, Clare SO                
     3) Wiegman, Andrea SO              4) Greeke, Emily SR               
                  27.48       56.35 (28.87)     1:24.36 (28.01)     1:52.56 (28.20)
 -- Springfield College-NE  'A'                            NT   X1:40.35  
     1) Pennington, Kellie FR           2) VanWaalwijk, Jaclyn JR         
     3) Kosciusko, Caroline D JR        4) Doe, Aimee E SR                
                  24.45       50.15 (25.70)     1:15.17 (25.02)     1:40.35 (25.18)
 -- Springfield College-NE  'B'                            NT   X1:45.61  
     1) Poole, Kelsey L FR              2) Little, Megan M FR             
     3) Shaw, Amanda H SO               4) Kopac, Kelly L JR              
                  27.19       53.67 (26.48)     1:19.55 (25.88)     1:45.61 (26.06)
 -- Springfield College-NE  'C'                            NT   X1:51.44  
     1) Abrams, Teaghan H JR            2) Munson, Elizabeth N JR         
     3) Wright, Caitlin SR              4) Simpson, Kaitlin E FR          
                  27.75       55.89 (28.14)     1:23.68 (27.79)     1:51.44 (27.76)
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holy Cross, College of the  'A'                        NT    1:35.19   11  
     1) Bowman, Connor S JR             2) Liddy, Tim FR                  
     3) Lyons, Brian L SO               4) Vatalaro, John P SO            
                  24.01       47.67 (23.66)     1:11.66 (23.99)     1:35.19 (23.53)
  2 Holy Cross, College of the  'B'                        NT    1:39.96    4  
     1) Larsen, Nick SR                 2) McMahon, Patrick JR            
     3) McGrath, Aidan SR               4) O'Connor, Kevin FR             
                  25.09       50.18 (25.09)     1:14.97 (24.79)     1:39.96 (24.99)
  3 Holy Cross, College of the  'C'                        NT   x1:44.62  
     1) Russo, Anthony FR               2) Mullaney, Matt SR              
     3) Hynes, Matthew SR               4) Chelmow, Ben FR                
                  25.75       51.74 (25.99)     1:19.84 (28.10)     1:44.62 (24.78)
 -- Springfield College-NE  'B'                            NT   X1:30.96  
     1) Mackstutis, Scott J JR          2) Ernst, Josh JR                 
     3) Peters, Scott SO                4) Scotto, Jason J FR             
                  22.65       45.44 (22.79)     1:08.39 (22.95)     1:30.96 (22.57)
 -- Springfield College-NE  'A'                            NT   X1:31.46  
     1) Manley, Nolan SO                2) Morse, Travis A SO             
     3) Cummiskey, Jerry M SR           4) Demellia, Mike T SR            
                  23.18       46.25 (23.07)     1:08.88 (22.63)     1:31.46 (22.58)
 -- Springfield College-NE  'C'                            NT   X1:39.25  
     1) Schupack, David W SR            2) Russell, Tim JR                
     3) Ernst, Benjamin FR              4) Shaw, David T JR               
                  25.48       50.80 (25.32)     1:15.39 (24.59)     1:39.25 (23.86)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Springfield College                 181   2. Holy Cross, College of the          114
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Springfield College                 167   2. Holy Cross, College of the          127