Licensed to College of the Holy Cross   HY-TEK's Meet Manager 2/3/2011 07:32 PM
                            HC v BC '11 - 2/3/2011                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boston College-NE  'A'                                 NT    1:42.06   11  
     1) Stickney, Connor                2) Donnarumma, Daniel             
     3) Corrigan, Timothy               4) Dagenais, Nick                 
  2 Holy Cross, College of the-NE  'A'                     NT    1:48.37    4  
     1) Yburan, Jan 18                  2) Liddy, Tim 18                  
     3) Russo, Anthony 18               4) Chelmow, Ben 18                
  3 Holy Cross, College of the-NE  'B'                     NT    1:50.70    1  
     1) McGrath, Aidan 21               2) Hager, Sean N 22               
     3) Larsen, Nick R 22               4) Mullaney, Matty F 21           
  4 Holy Cross, College of the-NE  'C'                     NT    1:51.30  
     1) Bowman, Connor S 21             2) Burns, Michael 20              
     3) McMahon, Patrick C 20           4) Sottile, Matthew J 20          
 
Event 2  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patch, Taylor                BC-NE                     NT   10:23.64    9  
  2 Carroll, Joe                 BC-NE                     NT   10:26.97    4  
  3 O'Connor, Kevin           18 Holy Cross-NE             NT   10:49.71    3  
  4 Yburan, Jan               18 Holy Cross-NE             NT   11:16.93    2  
  5 Supple, Ned L             19 Holy Cross-NE             NT   11:19.99    1  
 
Event 3  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Peter              BC-NE                     NT    1:49.85    9  
  2 Beaulieu-Jones, Brett        BC-NE                     NT    1:49.86    4  
  3 Hager, Sean N             22 Holy Cross-NE             NT    1:55.23    3  
  4 Lyons, Brian L            19 Holy Cross-NE             NT    1:56.91    2  
  5 McMahon, Patrick C        20 Holy Cross-NE             NT    1:59.35    1  
 
Event 4  Men 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stickney, Connor             BC-NE                     NT      25.25    9  
  2 Bowman, Connor S          21 Holy Cross-NE             NT      27.18    4  
  3 Mackenzie, Michael           BC-NE                     NT      27.91    3  
  4 McGrath, Aidan            21 Holy Cross-NE             NT      29.29    2  
  5 Gibbons, Patrick          18 Holy Cross-NE             NT      31.17    1  
 
Event 5  Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donnarumma, Daniel           BC-NE                     NT      29.17    9  
  2 Power, Brian F            19 Holy Cross-NE             NT      29.30    4  
  3 Castillo, BC              21 BC-NE                     NT      30.21    3  
  4 Burns, Michael            20 Holy Cross-NE             NT      30.41    2  
 
Event 6  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dagenais, Nick               BC-NE                     NT      53.29    9  
  2 Corrigan, Timothy            BC-NE                     NT      54.96    4  
  3 Mullaney, Matty F         21 Holy Cross-NE             NT    1:02.56    3  
  4 Chelmow, Ben              18 Holy Cross-NE             NT    1:03.75    2  
  5 Gibbons, Patrick          18 Holy Cross-NE             NT    1:08.71    1  
 
Event 7  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Peter              BC-NE                     NT      23.13    9  
  2 Beaulieu-Jones, Brett        BC-NE                     NT      23.39    4  
  3 Vatalaro, John P          19 Holy Cross-NE             NT      24.15    3  
  4 Liddy, Tim                18 Holy Cross-NE             NT      24.53    2  
  5 Supple, Ned L             19 Holy Cross-NE             NT      24.67    1  
 
Event 8  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Videtti, Nick             18 Holy Cross-NE             NT     215.25    9  
  2 Mackenzie, Michael           BC-NE                     NT     123.83    4  
  3 Pellegrini, Richard       19 Holy Cross-NE             NT     112.35    3  
 
Event 9  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Peter              BC-NE                     NT      50.32    9  
  2 Beaulieu-Jones, Brett        BC-NE                     NT      50.86    4  
  3 Bowman, Connor S          21 Holy Cross-NE             NT      51.91    3  
  4 Vatalaro, John P          19 Holy Cross-NE             NT      53.93    2  
  5 Lyons, Brian L            19 Holy Cross-NE             NT      54.31    1  
 
Event 10  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dagenais, Nick               BC-NE                     NT      55.90    9  
  2 Yburan, Jan               18 Holy Cross-NE             NT      59.78    4  
  3 McGrath, Aidan            21 Holy Cross-NE             NT    1:03.97    3  
  4 Gibbons, Patrick          18 Holy Cross-NE             NT    1:08.88    2  
 
Event 11  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Power, Brian F            19 Holy Cross-NE             NT    1:03.24    9  
  2 Donnarumma, Daniel           BC-NE                     NT    1:04.41    4  
  3 Castillo, BC              21 BC-NE                     NT    1:07.38    3  
  4 O'Connor, Kevin           18 Holy Cross-NE             NT    1:10.37    2  
  5 McMahon, Patrick C        20 Holy Cross-NE             NT    1:11.48    1  
 
Event 12  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patch, Taylor                BC-NE                     NT    5:06.64    9  
  2 Carroll, Joe                 BC-NE                     NT    5:12.45    4  
  3 Hager, Sean N             22 Holy Cross-NE             NT    5:22.21    3  
  4 Bowman, Connor S          21 Holy Cross-NE             NT    5:37.47    2  
  5 Sottile, Matthew J        20 Holy Cross-NE             NT    6:15.75    1  
 
Event 13  Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stickney, Connor             BC-NE                     NT      24.70    9  
  2 Dagenais, Nick               BC-NE                     NT      25.18    4  
  3 Corrigan, Timothy            BC-NE                     NT      25.50    3  
  4 Larsen, Nick R            22 Holy Cross-NE             NT      25.79    2  
  5 Russo, Anthony            18 Holy Cross-NE             NT      27.86    1  
  6 Malfitano, Christopher S  19 Holy Cross-NE             NT      30.33  
 
Event 14  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Videtti, Nick             18 Holy Cross-NE             NT     205.13    9  
  2 Pellegrini, Richard       19 Holy Cross-NE             NT     122.17    4  
 
Event 15  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yburan, Jan               18 Holy Cross-NE             NT    2:07.03    9  
  2 Castillo, BC              21 BC-NE                     NT    2:08.84    4  
  3 Liddy, Tim                18 Holy Cross-NE             NT    2:09.49    3  
  4 Burns, Michael            20 Holy Cross-NE             NT    2:18.03    2  
 
Event 16  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boston College-NE  'A'                                 NT    1:34.85   11  
     1) Mackenzie, Michael              2) Donnarumma, Daniel             
     3) Dagenais, Nick                  4) Carroll, Joe                   
  2 Holy Cross, College of the-NE  'A'                     NT    1:35.02    4  
     1) Supple, Ned L 19                2) Power, Brian F 19              
     3) Vatalaro, John P 19             4) Lyons, Brian L 19              
  3 Holy Cross, College of the-NE  'B'                     NT    1:40.10    1  
     1) O'Connor, Kevin 18              2) Russo, Anthony 18              
     3) Chelmow, Ben 18                 4) Liddy, Tim 18                  
  4 Holy Cross, College of the-NE  'C'                     NT    1:42.49  
     1) Larsen, Nick R 22               2) Mullaney, Matty F 21           
     3) Hynes, Matthew R 22             4) McGrath, Aidan 21