Recap | Recap | Results

Licensed to College of the Holy Cross HY-TEK's Meet Manager 10/16/2010 01:03 PM
                           HC v. Lehigh - 10/16/2010                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehigh University-MA  'A'                              NT    1:53.32  
     1) Bayer, Meredith M 17            2) DiDonato, Emily M 19           
     3) Pollitt, Alena A 20             4) Simon, Paola A 20              
  2 Lehigh University-MA  'B'                              NT    1:55.61  
     1) Smalley, Brooke N 19            2) Montanye, Allison E 21         
     3) Barletta, Priscilla L 20        4) Yaszemski, Stephanie A 18      
  3 Holy Cross, College of the  'A'                        NT    1:57.97  
     1) Carter, Gael 21                 2) McGowan, Eileen 18             
     3) Passa, Nicole E 19              4) Webber, Laura M 19             
  4 Lehigh University-MA  'C'                              NT    2:00.44  
     1) Armstrong, Lauren E 20          2) Foxworth, Taylor A 21          
     3) Siano, Alyssa M 20              4) Keenan, Kristen M 21           
  5 Holy Cross, College of the  'B'                        NT    2:00.70  
     1) Larocco, Lauren 18              2) Desrosiers, Katelyn 19         
     3) Hullihen, Samantha L 19         4) Reidy, Clare 19                
  6 Holy Cross, College of the  'C'                        NT    2:09.32  
     1) D'Angelo, Emily 20              2) Leary, Lauren K 19             
     3) Wiegman, Andrea 19              4) Poremba, Kelsey 18             
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehigh University-MA  'B'                              NT    1:37.98  
     1) Dipietro, Andrew G 21           2) Hoke, Chris H 19               
     3) Shoemaker, Kevin R 20           4) Lareau, Tyler R 19             
  2 Lehigh University-MA  'A'                              NT    1:39.77  
     1) Dunne, William R 21             2) Blacker, Jared A 20            
     3) DiGiacinto, Angelo A 20         4) Cuzzola, Frank A 19            
  3 Lehigh University-MA  'C'                              NT    1:44.51  
     1) Chrzanowski, Matt S 19          2) Cackovic, Connor P 18          
     3) Jennings, Kyle R 19             4) Capobianco, Jeff M 19          
  4 Holy Cross, College of the  'A'                        NT    1:45.75  
     1) Yburan, Jan 18                  2) Power, Brian F 19              
     3) Hager, Sean 21                  4) Vatalaro, John P 19            
  5 Holy Cross, College of the  'B'                        NT    1:47.83  
     1) Bowman, Connor S 21             2) Burns, Michael 20              
     3) McGrath, Aidan 20               4) Supple, Ned L 19               
  6 Holy Cross, College of the  'C'                        NT    2:03.36  
     1) Gibbons, Patrick C 18           2) Mullaney, Matt 21              
     3) Hynes, Matthew 21               4) Sottile, Matthew J 20          
 
Event 3  Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patafio, Giovanna I       18 Lehigh-MA                 NT   10:52.64  
  2 Siano, Alyssa M           20 Lehigh-MA                 NT   11:06.49  
  3 Desrosiers, Kristen E     19 HOLY                      NT   11:12.22  
  4 Marchese, Liz A           19 Lehigh-MA                 NT   11:30.62  
  5 Marrkand, Megan           18 HOLY                      NT   12:00.85  
  6 O'Brien, Molly            21 HOLY                      NT   12:16.03  
 
Event 4  Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toth, Chris R             20 Lehigh-MA                 NT    9:55.76  
  2 Dearden, Will G           19 Lehigh-MA                 NT   10:33.80  
  3 O'Connor, Kevin           18 HOLY                      NT   10:48.93  
  4 Gorka, Jon A              20 Lehigh-MA                 NT   10:54.46  
  5 McMahon, Patrick          20 HOLY                      NT   11:37.07  
 
Event 5  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haycraft, Kathryn N       19 Lehigh-MA                 NT    2:01.26  
  2 Caruso, Danielle L        19 Lehigh-MA                 NT    2:02.96  
  3 Beaudouin, Maggie         20 HOLY                      NT    2:02.99  
  4 Brinkhoff, Katie L        19 Lehigh-MA                 NT    2:04.59  
  5 O'Shea, Annie K           20 HOLY                      NT    2:06.48  
  6 Perry, Cassandra          18 HOLY                      NT    2:10.22  
 
Event 6  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dipietro, Andrew G        21 Lehigh-MA                 NT    1:46.57  
  2 Lareau, Tyler R           19 Lehigh-MA                 NT    1:49.83  
  3 Pennenga, Dave J          19 Lehigh-MA                 NT    1:52.50  
  4 Lyons, Brian L            19 HOLY                      NT    1:55.55  
  5 Bowman, Connor S          21 HOLY                      NT    1:55.79  
  6 Chelmow, Ben              17 HOLY                      NT    2:01.80  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pollitt, Alena A          20 Lehigh-MA                 NT      25.17  
  2 Carter, Gael              21 HOLY                      NT      26.22  
  3 Keenan, Kristen M         21 Lehigh-MA                 NT      26.46  
  4 Armstrong, Lauren E       20 Lehigh-MA                 NT      26.96  
  5 Larocco, Lauren           18 HOLY                      NT      27.31  
  6 Poremba, Kelsey           18 HOLY                      NT      27.45  
  7 Greeke, Emily             21 HOLY                      NT      28.12  
  8 D'Angelo, Emily           20 HOLY                      NT      29.91  
  9 Wiegman, Andrea           19 HOLY                      NT      29.95  
 10 Karout, Christine         20 HOLY                      NT      30.33  
 11 Bucci, Colleen            20 HOLY                      NT      30.71  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cuzzola, Frank A          19 Lehigh-MA                 NT      22.02  
  2 DiGiacinto, Angelo A      20 Lehigh-MA                 NT      22.43  
  3 Chrzanowski, Matt S       19 Lehigh-MA                 NT      22.70  
  4 Yburan, Jan               18 HOLY                      NT      23.09  
  5 Vatalaro, John P          19 HOLY                      NT      24.60  
  6 Malfitano, Christopher S  19 HOLY                      NT      26.18  
 
Event 9  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DiDonato, Emily M         19 Lehigh-MA                 NT    2:18.40  
  2 Desrosiers, Kristen E     19 HOLY                      NT    2:18.41  
  3 McGowan, Eileen           18 HOLY                      NT    2:21.93  
  4 Barletta, Priscilla L     20 Lehigh-MA                 NT    2:22.13  
  5 Desrosiers, Katelyn       19 HOLY                      NT    2:22.53  
  6 Foxworth, Taylor A        21 Lehigh-MA                 NT    2:27.44  
 
Event 10  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shoemaker, Kevin R        20 Lehigh-MA                 NT    1:59.42  
  2 Cackovic, Connor P        18 Lehigh-MA                 NT    2:02.26  
  3 Keough, John H            18 Lehigh-MA                 NT    2:07.77  
  4 Power, Brian F            19 HOLY                      NT    2:10.28  
  5 Hager, Sean               21 HOLY                      NT    2:11.72  
  6 Burns, Michael            20 HOLY                      NT    2:18.59  
 
Event 11  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Du, Mercy L               18 Lehigh-MA                 NT     169.35  
  2 Kearns, Sarah             21 HOLY                      NT     168.98  
  3 Mlazgar, Lindsay          20 HOLY                      NT     160.96  
  4 Suggs, Melissa N          19 Lehigh-MA                 NT     135.52  
  5 Lenhardt, Sam             20 HOLY                      NT     117.60  
 
Event 12  Boys 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Styles, John C            20 Lehigh-MA                 NT     217.42  
  2 Helfrich, Ryan J          20 Lehigh-MA                 NT     203.55  
  3 Harshman, Mike G          19 Lehigh-MA                 NT     192.90  
 
Event 13  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bayer, Meredith M         17 Lehigh-MA                 NT      59.55  
  2 Smalley, Brooke N         19 Lehigh-MA                 NT    1:01.58  
  3 Hommes, Katherine E       18 Lehigh-MA                 NT    1:02.43  
  4 O'Shea, Annie K           20 HOLY                      NT    1:03.01  
  5 Chudwick, Jillian C       19 HOLY                      NT    1:04.09  
  6 Wiegman, Andrea           19 HOLY                      NT    1:11.49  
 
Event 14  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DiGiacinto, Angelo A      20 Lehigh-MA                 NT      53.13  
  2 Chrzanowski, Matt S       19 Lehigh-MA                 NT      54.78  
  3 Capobianco, Jeff M        19 Lehigh-MA                 NT      56.03  
  4 Yburan, Jan               18 HOLY                      NT      58.33  
  5 Russo, Anthony            18 HOLY                      NT    1:06.32  
  6 Malfitano, Christopher S  19 HOLY                      NT    1:07.93  
 
Event 15  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simon, Paola A            20 Lehigh-MA                 NT      56.10  
  2 Yaszemski, Stephanie A    18 Lehigh-MA                 NT      56.95  
  3 Haycraft, Kathryn N       19 Lehigh-MA                 NT      57.12  
  4 Mannix, Gina              18 HOLY                      NT      58.40  
  5 Passa, Nicole E           19 HOLY                      NT      58.64  
  6 Reidy, Clare              19 HOLY                      NT    1:01.66  
 
Event 16  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoke, Chris H             19 Lehigh-MA                 NT      47.62  
  2 Cuzzola, Frank A          19 Lehigh-MA                 NT      48.38  
  3 Gorka, Jon A              20 Lehigh-MA                 NT      52.39  
  4 Liddy, Tim                18 HOLY                      NT      53.63  
  5 Vatalaro, John P          19 HOLY                      NT      55.02  
  6 Supple, Ned L             19 HOLY                      NT      55.15  
 
Event 17  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pollitt, Alena A          20 Lehigh-MA                 NT    1:01.08  
  2 Bayer, Meredith M         17 Lehigh-MA                 NT    1:03.46  
  3 Armstrong, Lauren E       20 Lehigh-MA                 NT    1:03.51  
  4 Larocco, Lauren           18 HOLY                      NT    1:05.06  
  5 Marrkand, Megan           18 HOLY                      NT    1:07.00  
  6 D'Angelo, Emily           20 HOLY                      NT    1:09.41  
 
Event 18  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dipietro, Andrew G        21 Lehigh-MA                 NT      54.80  
  2 Dunne, William R          21 Lehigh-MA                 NT      55.46  
  3 Jennings, Kyle R          19 Lehigh-MA                 NT      58.56  
  4 McGrath, Aidan            20 HOLY                      NT    1:01.85  
  5 McMahon, Patrick          20 HOLY                      NT    1:03.74  
  6 Gibbons, Patrick C        18 HOLY                      NT    1:07.07  
 
Event 19  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patafio, Giovanna I       18 Lehigh-MA                 NT    5:20.21  
  2 Rann, Jill N              19 Lehigh-MA                 NT    5:26.24  
  3 Beaudouin, Maggie         20 HOLY                      NT    5:31.12  
  4 Marchese, Liz A           19 Lehigh-MA                 NT    5:37.36  
  5 Cullen, Monica            21 HOLY                      NT    5:38.23  
  6 Meegan, Erin              21 HOLY                      NT    5:38.66  
 
Event 20  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toth, Chris R             20 Lehigh-MA                 NT    4:52.98  
  2 Shoemaker, Kevin R        20 Lehigh-MA                 NT    4:53.52  
  3 Pennenga, Dave J          19 Lehigh-MA                 NT    5:10.44  
  4 Lyons, Brian L            19 HOLY                      NT    5:16.79  
  5 O'Connor, Kevin           18 HOLY                      NT    5:19.96  
  6 Mullaney, Matt            21 HOLY                      NT    5:44.00  
 
Event 21  Girls 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kearns, Sarah             21 HOLY                      NT     183.30  
  2 Mlazgar, Lindsay          20 HOLY                      NT     180.82  
  3 Lenhardt, Sam             20 HOLY                      NT     157.20  
  4 Du, Mercy L               18 Lehigh-MA                 NT     144.52  
  5 Suggs, Melissa N          19 Lehigh-MA                 NT     140.85  
 
Event 22  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Helfrich, Ryan J          20 Lehigh-MA                 NT     242.77  
  2 Styles, John C            20 Lehigh-MA                 NT     229.27  
  3 Harshman, Mike G          19 Lehigh-MA                 NT     172.12  
  4 Pellegrini, Richard G     19 HOLY                      NT     111.83  
 
Event 23  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DiDonato, Emily M         19 Lehigh-MA                 NT    1:10.06  
  2 Yaszemski, Stephanie A    18 Lehigh-MA                 NT    1:11.77  
  3 Desrosiers, Katelyn       19 HOLY                      NT    1:12.28  
  4 Livingston, Natalie G     18 HOLY                      NT    1:13.25  
  5 Montanye, Allison E       21 Lehigh-MA                 NT    1:14.33  
  6 Leary, Lauren K           19 HOLY                      NT    1:20.78  
 
Event 24  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoke, Chris H             19 Lehigh-MA                 NT    1:01.39  
  2 Power, Brian F            19 HOLY                      NT    1:04.40  
  3 Blacker, Jared A          20 Lehigh-MA                 NT    1:04.50  
  4 Liddy, Tim                18 HOLY                      NT    1:06.18  
  5 Burns, Michael            20 HOLY                      NT    1:06.23  
  6 Heintzelman, James A      18 Lehigh-MA                 NT    1:06.97  
 
Event 25  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehigh University-MA  'A'                              NT    1:42.77  
     1) Barletta, Priscilla L 20        2) Montanye, Allison E 21         
     3) Simon, Paola A 20               4) Brinkhoff, Katie L 19          
  2 Lehigh University-MA  'B'                              NT    1:44.67  
     1) Keenan, Kristen M 21            2) Patafio, Giovanna I 18         
     3) Smalley, Brooke N 19            4) Haycraft, Kathryn N 19         
  3 Holy Cross, College of the  'A'                        NT    1:45.01  
     1) Carter, Gael 21                 2) Webber, Laura M 19             
     3) Passa, Nicole E 19              4) Desrosiers, Kristen E 19       
  4 Holy Cross, College of the  'B'                        NT    1:49.33  
     1)                                 2) Chudwick, Jillian C 19         
     3) Mannix, Gina 18                 4) McGowan, Eileen 18             
  5 Lehigh University-MA  'C'                              NT    1:49.39  
     1) Siano, Alyssa M 20              2) Foxworth, Taylor A 21          
     3) Caruso, Danielle L 19           4) Rann, Jill N 19                
  6 Holy Cross, College of the  'C'                        NT    1:59.17  
     1) Greeke, Emily 21                2) Bucci, Colleen 20              
     3) Reidy, Clare 19                 4) Karout, Christine 20           
 
Event 26  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehigh University-MA  'A'                              NT    1:30.47  
     1) Cackovic, Connor P 18           2) Gorka, Jon A 20                
     3) Lareau, Tyler R 19              4) Jennings, Kyle R 19            
  2 Lehigh University-MA  'B'                              NT    1:33.09  
     1) Dunne, William R 21             2) Capobianco, Jeff M 19          
     3) Toth, Chris R 20                4) Pennenga, Dave J 19            
  3 Holy Cross, College of the  'A'                        NT    1:37.71  
     1) Bowman, Connor S 21             2) O'Connor, Kevin 18             
     3) Supple, Ned L 19                4) Lyons, Brian L 19              
  4 Lehigh University-MA  'C'                              NT    1:39.08  
     1) Blacker, Jared A 20             2) Heintzelman, James A 18        
     3) Keough, John H 18               4) Dearden, Will G 19             
  5 Holy Cross, College of the  'B'                        NT    1:39.42  
     1) Liddy, Tim 18                   2) Hager, Sean 21                 
     3) McGrath, Aidan 20               4) McMahon, Patrick 20            
  6 Holy Cross, College of the  'C'                        NT    1:43.06  
     1) Gibbons, Patrick C 18           2) Hynes, Matthew 21              
     3) Russo, Anthony 18               4) Chelmow, Ben 17